İhlaszede Sever ailesi, evinin kapılarını SÖZCÜ’ye açtı. 10 binlerce İhlas Finans mağdurundan biri olan Ayşe Sever, 18 yıldır paralarını kurtaramadıklarını söyledi. Sever, “Enver Ören milletin ahını alarak öldü. Oğlu, paramızla sefa sürüyor. Biz faturaları bir-iki ay sonraya öteleyerek ödüyoruz. Bu hak mı, adalet mi? Hakkımı helal etmiyorum” dedi.

İHLAS FİNANS MAĞDURU

Mehmet Sever, İhlas Finans'a 2000 yılının Ağustos ayında bir iş arkadaşının ısrarıyla dahil olmuş. Çocuklarının geleceği için dişinden tırnağından biriktirdikleri 6 bin doları eşinin haberi olmadan yatırmış Mehmet Sever. 2008'de mağdurlarla beraber avukatları aracılığıyla protokol yapılmış ama o gün bu gündür ses çıkmamış. Ayşe Sezer, gözyaşlarının eşlik ettiği konuşmasında şöyle dedi:

‘CANIMIZ YANIYOR’

“Bakın bizim bugüne kadar hiçbir derneğe, vakfa ya da cemaat denilen yapılara inanmışlığımız yoktur. Kendi halinde yaşayan Cumhuriyete bağlı vatansever bir aileyiz. Eşim iş arkadaşına uyup yatırmış. Sonra ‘Battı' dediler. Ama görüyoruz Amerika'da sefa sürüyorlar. En çok da bizler zar zor geçinirken paramızla sefa sürmeleri canımızı yakıyor. Evimin haline bakın rutubetten ısınmıyor. Eşim işten atıldıktan sonra 6 yıl emekli olmayı bekledi, tazminatla geçindik. O sürede hastalandı.”

‘MİLLETİN AHINI ALDI’

“Annem rahatsızlanınca işten ayrılmak zorunda kaldım. Emekli olmama var. Eşim emekli ama yine işe girdi geçinmek için. Onlar için küçük bir para olabilir ama bizim için büyük para. Çocukları ne zorluklarla büyüttük. 18 senedir paramızı kullanıyorlar. Mücahit Ören'in babası milletin ahını alarak öldü. Hakkımı helal etmiyorum. Benim hakkımla ABD'de sefa süremez”.

‘ŞEYTANA EMANET ETMİŞİZ’

Ayşe Sever'i dinlerken Mehmet Sever de işini bitirip eve döndü. O da çok öfkeli… “Alın terimizi şeytana emanet etmişiz. Düşünemedik çocuklarımızın geleceği için ileride paramızı çekip kullanırız dedik. Ama bunlar insan değilmiş. Çok zor şartlarda geçiniyoruz. Faturaları bir ay iki ay sonraya öteleyerek ödüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ