2382 görüntülenme30 Haziran 2019

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, terör örgütünün kasasının İsviçre de olduğunu, bu banka hesaplarının ortaya çıkarılması durumunda PKK nın bağlantılarının ortaya çıkacağını söyledi. Sarızeybek, "İsviçre deki bu kasanın para trafiğini ortaya çıkarırsanız, her şeyi bulursunuz. Kimlerin o hesaba para aktardığını ve kimlerin hesabına para aktarıldığını görürsünüz" dedi.

KASAYI BULUN

Emekli Jandarma Albay Erdal Sarızeybek, PKK terör örgütünün para kasasının İsviçre‘de olduğunu, bu banka hesaplarının ve örgüt arşivlerinin ortaya çıkarılması durumunda PKK‘nın varlık sebebinin ortaya çıkarılabileceğini söyledi. Bir dönem Türk Silahlı Kuvvetleri‘nde bölücü terör örgütüyle sürdürülen mücadelelerin değişik aşamalarında görev almış Emekli Jandarma Albay Erdal Sarızeybek ile strateji uzmanı Emekli Tümgeneral Armağan Kuloğlu, Ordu‘da konferans verdiler. 

HERKES HER ŞEYİ BİLİYOR

Emekli Gazi Binbaşı Yusuf Ziya Çol‘un oturum başkanlığı yaptığı ‘PKK Terörü ve Kuzey Irak Gerçeği‘ konulu konferansta konuşan Emekli Jandarma Albay Erdal Sarızeybek, Türk güvenlik kuruluşlarının PKK terör örgütünün her şeyini bildiğini ancak iki açığını bulamadığını belirtti. Örgütün para kasasını ve arşivinin bugüne kadar bulunamadığına dikkat çeken Sarızeybek,

‘KİM PARA VERİYOR KİM PARA ALIYOR BU KASADAN’

"Örgütün para kasası İsviçre‘de. İsviçre de banka hesapları var. Bu kasanın para trafiğini ortaya çıkarırsanız, her şeyi bulursunuz. Kimlerin o hesaba para aktardığını görürsünüz. O hesaptan kimlerin hesabına para aktarıldığını bulursunuz. PKK‘ya kimlerin ve kimlerinde PKK‘ya yardım ettiğini bulursunuz. Maalesef bugüne kadar bu para kasasına ve banka hesaplarına ulaşılamadı. Ayrıca örgütün arşivlerine bugüne kadar ulaşılamadı. Bu arşivlere ulaşılsa, terör olaylarının hepsinin iç yüzünü bulursunuz.

Kimin hangi eylemleri yaptığını, hangi istihbarat örgütlerinin PKK‘ya yardım ettiğini bulursunuz. Ülkemizde hangi siyasetçilerin PKK ile anlaşma yaptığını görürsünüz. O arşivleri bulamadık. Bunları bulsak PKK çözülür" diye konuştu.

Kaynak: İHA/ Milli Gazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ