4926 görüntülenme18 Temmuz 2020
Daha önce Zanka Medya Genel Yayın Yönetmeni Ferit Atay'ın SorguluYorum programında Atatürk Havalimanı'nın swap anlaşması karşılığında Katarlılara satıldığını iddia eden Gazeteci Ali Tarakçı o iddialarını dün akşam yineledi. Öte yanda Gazeteci-Yazar Celal Eren Çelik, sosyal medya hesabından çarpıcı bir paylaşımda bulundu. Gazeteci Çelik, “Ayasofya ile meşgul ederken Atatürk Havalimanı'nı Karatlılara sattığınız doğru mu? Bana Katar'dan gelen bilgi bu şekilde...” dedi.

TARAKÇI İDDİASINI TEKRARLADI

Dün akşam Zanka TV'de yayınlanan SorguluYorum programında Ferit Atay soruyu tekrar sordu. Ali Tarakçı ise şunları kaydetti:

‘ATATÜRK HAVALİMANI KATAR’A SATILACAK’

"Başından beri iddia ediyorum, Katarlılar ile yapılan swap anlaşmasının başka bir amacı var. Kanal İstanbul üzerinden okumak gerekiyor. Dolar 6.8'de durmuşken siz 12 TL üzerinden anlaşmayı sağlamışsanız, ileride bunu ancak toprak alımı-satımı ile gerçekleştirebilirsiniz. 15 milyar doları 12 TL ile çarpın, göreceksiniz paranın büyüklüğünü. Bunu ancak İstanbul'da büyük bir arazi üzerinden yapabilirsiniz. Burası da Atatürk Havalimanı. Çünkü burası bir daha havalimanı yapılmayacak. Bu karar alındı. İktidar bu yüzden pistlerin bir kısmını kaldırdı. Büyük ihtimalle bu alanın üçte biri Millet Bahçesi olacak, kalanı da konut imarına açılacak ve Katarlılara verilecek."

ATATÜRK HAVALİMANI KATAR’A SATILDI İDDİASI
Gazeteci-yazar Celal Eren Çelik, sosyal medya hesabından Atatürk Havalimanı’nın Katarlılara satıldığını iddia etti. Gazeteci Çelik, söz konusu paylaşımında, “Ey AKP iktidarı, milleti Ayasofya ile meşgul ederken Atatürk Havalimanı'nı Katarlılara sattığınız doğru mu?” diye sordu.

‘DOĞRU MU EY AKP SATTINIZ MI’
Korona virüs salgını nedeniyle ki piste salgın ve afet durumlarında kullanılması amacıyla hastane inşa edilen Atatürk Havalimanı hakkında büyük bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci-Yazar Celal Eren Çelik, sosyal medya hesabından çarpıcı bir paylaşımda bulundu. Gazeteci Çelik, “Ayasofya ile meşgul ederken Atatürk Havalimanı'nı Karatlılara sattığınız doğru mu? Bana Katar'dan gelen bilgi bu şekilde...” dedi. “Soruyorum ve cevap bekliyorum” diyen gazeteci Çelik’in paylaşımının tamamı şu şekilde:

‘CEVAP VERİN’
“Ey AKP iktidarı, milleti Ayasofya ile meşgul ederken Atatürk Havalimanı'nı Katarlılara sattığınız doğru mu? Bana Katar'dan gelen bilgi bu şekilde...Soruyorum ve cevap bekliyorum...”

Kaynak: Yeniçağ/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ