HP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Buca Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç'un, AKP’nin İstanbul’daki seçim çalışmalarına katıldığını iddia etti. Yerel seçimlerde AKP’den Karabağlar Belediye Başkan aday adayı olan Tunç seçilemeyince Buca Kaymakamlığı’na atanmıştı.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın seçim kampanyasına destek olmak amacıyla İstanbul'a giden AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'ye Buca Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç'un eşlik etmesinin abesle iştigal olduğunu belirten CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, şu açıklamayı yaptı;

‘DEVLETİN KAYMAKAMI AKP İLE BAŞKANIYLA İSTANBUL’DA’

“Kaymakam Bey, 31 Mart seçimleri öncesi Karabağlar Kaymakamlığından istifa ederek, AKP Karabağlar belediye başkan aday adayı oldu. Aday gösterilmeyince de Buca Kaymakamlığı'na ataması yapıldı. 31 Mart sürecinde İzmir'de Nihat Zeybekçi'nin peşinden ayrılmamıştı. Şimdi de tutmuş AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile birlikte İstanbul'a seçim çalışmasına gitmiş! Bu, en kibar ifadeyle kendini bilmezliktir. Kaymakam bey bir karar vermelidir! Ya AKP'ye üye olup siyasetini yapacak ya da devlet adamlığının bilinci, saygınlığı ve terbiyesi içinde kamu görevini yerine getirecek” dedi. Bakan, sözlerine şöyle devam etti:

‘KURUMLARIMIZ YOZLAŞIYOR, ÇÜRÜYOR’

‘Partisinin il ilçe başkanlarını atayan, belediye başkanlarını, milletvekillerini belirleyen aynı kişi; illerin valilerini, kaymakamlarını, emniyet müdürlerini, üniversite rektörlerini de atarsa ortaya bu sonuç çıkar. AKP neferliği bütün vasıflarının, görev ve sorumluluklarının önüne geçer. AKP'nin liyakatı bitirip sadakatı esas alan bir devlet yapılanması kurması, hem toplumda hem de devletin tüm kurumlarında yozlaşmaya ve çürümeye sebep olmuştur.”

‘BU İŞE ARTIK BİR SON VERMELİ’
“Kaymakamların, valilerin seçim çalışmalarında partizanca davranmaları bunun sonucudur. Ordu Valisi ve Buca Kaymakamı örnekleri bu çürümüşlüğü ve teslimiyeti gözler önüne seriyor. AKP'nin 17 yıllık iktidarının sonucu; siyasette, kamuda yozlaşma ve çürümedir. İnanıyoruz ve biliyoruz 23 Haziran'da bu iş bitecek! İyileşme ve değişim İstanbul'dan başlayacak, her şey çok güzel olacak’ diye konuştu.

AHMET TAKAN DUYURDU: 'AKP'Lİ BAŞKANLA SİVAS VALİSİ SAHAYA İNDİ!..

Yeniçağ Gazetesinden Ahmet Takan ‘Sivas Valisinin sahaya indiğini” davetiyesiyle birlikte duyurdu.‘Aslına bu davetiye fotoğrafının altına tek satır yazılmaz!..’diyen Takan konuyu şöyle açıkladı;

SİVAS VALİSİNDEN İSTANBUL’DA TOPLANTI’

“Aslına bu davetiye fotoğrafının altına tek satır yazılmaz!.. Sivas Kongresi'nin 100. Yıldönümü Kutlama Etkinlikleri ve İl genelinde yapılan tüm yatırımlar hakkında İstanbul'daki hemşehrilerimize bilgilendirme ve istişarede bulunmak için; düzenleyeceğimiz kahvaltı programına siz değerli Dernek ve Vakıf Başkanlarımızı davet eder, katılımlarınızı dileriz."

‘VALİ AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANIYLA BİRLİKTE’

“Davetiyenin altında kimlerin imzaları var? Sivas'ın AKP'li Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Vali Salih Ayhan...Toplantı ne zaman ve nerede yapılacak?.. 16 Haziran Pazar günü İstanbul'da...Sivas Kongresi'nin yıl dönümü 4 Eylül... Daha epey de vakit var!.. Diyelim ki sayın vali ve belediye başkanı işlerinde çok aceleciler herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için 23 Haziran sonrasını bekleseler kıyamet mi kopar?..”

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ