Politika
28 Eylül 2018 ( 34663 görüntülenme )

İddia kasırga gibi!.. 'DEVLETİN GİZLİ BİLGİLERİ ABD'YE TESLİM EDİLİYOR'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York’ta, McKinsey şirketiyle anlaşma yapıldığını açıkladı.

16 BAKANLIK MCKİNSEY’İN HUZURUNDA


Albayrak, YEP'in üç ana başlığı kapsadığını vurgularken, bunları dengelenme, disiplin ve dönüşüm olarak sıraladı. Özellikle değişim ile ilgili yeni bir birim kurduklarını aktaran Albayrak, "Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek" dedi

CHP: ‘SİSTEM ÇÖKTÜ’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “ABD merkezli uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar aldık” ifadeleriyle ilgili CHP değerlendirmede bulundu. CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, konuyla ilgili sosyal medya hesabından 5 maddeyle bu anlaşmanın ne anlama geldiğini açıkladı.


CHP'li Selin Sayek Böke, hükümetin attığı bu adıma büyük tepki göstererek "Başkanlık sisteminin daha 3 ay içinde çöktüğünün göstergesi" dedi. Anlaşmayı Duyun-u Umumiye’ye benzeten Böke, şu ifadeleri kullandı:

‘DEVLETE AİT GİZLİ BİLGİLER ABD’Lİ ŞİRKETE TESLİM’

“1- Başkanlık sisteminin daha 3 ay içinde çöktüğünün göstergesi.
2- IMF ismi geçmeden bir IMF programı yapmanın yan yolunu bulmak.
3- Devlete ait en gizli bilgilerin bir ABD'li şirkete teslim edilmesi.

‘DEVLET ŞİRKET OLUYOR’

4- Türkiye'de ‘devlet yönetiminin şirketleşmesinde’ bir üst noktaya geçiş.
5- Devleti yönetmek için dünya yüküyle ve ‘dolar’la ABD'li bir şirkete para ödenmesi.
Oysa, yerle bir ettikleri güven böyle parayla satın alınmaz! Daha önce başardık, yine yapabiliriz. Duyun-u Umumiye'yi, ekonomiyi halkın yapacak adımları atacak bir siyasetle aşabiliriz, aşmalıyız.”Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ