Politika
28 Mayıs 2019 ( 1210 görüntülenme )

İddia düştü: 'SARAY'A ÖZEL EKİP GELİYOR'

Aydınlık Ankara Temsilcisi İsmet Özçelik, yeni oluşturulan kurulda kimlerin olacağına dair Ankara kulislerini yokladı. Özçelik, bugün köşesinden o isimleri yayımladı.İşte Özçelik'in duyumları:

"Şimdi Cumhurbaşkanlığı’nda yeni bir kurul oluşturuldu. Yüksek İstişare Kurulu.İyi bir ekip oluşturulursa, iyi çalıştırılırsa gerekli.Ama kulağımıza gelenler pek öyle görünmüyor.Kurulda 7 eski Meclis Başkanı olacakmış.Kim bunlar:
Bülent Arınç, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Cemil Çiçek, İsmet Yılmaz, İsmail Kahraman, Binali Yıldırım.”
Hepsi AKP’li.
Sanki AKP içinde birlik düşünülmüş.

‘MİLLETE VE DEVLETE HİZMET ETMİŞ KİŞİLER’


Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.Kararname ile "millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nun oluşturulması" kararlaştırıldı.

.Kurul üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek. Ayrıca kurulun çalışma usul ve esasları ile kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanı'nca belirlenmesine karar verildi.

MAAŞ TUTARI BELİRTİLMEDİ

AKP kurucularından, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın da üye olduğu Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nda üyelerin maaş tutarları belirtilmedi.
Kaynak: Yeniçağ/ gerçekdündem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ