CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, tanzim satışlar için bedava verilen 36 bin kilo ürünün halka neden parayla satıldığını sordu.

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, TBMM Genel Kurulu’nda tanzim satışlar için Uçak Kardeşler tarafından bedelsiz olarak verilmiş 36 bin 526 kilo ürünün tanzim satış yerlerinde halka neden bedava verilmediğini sordu.

‘HALDEN BEDAVAYA VATANDAŞA PARAYLA’

Bedava alınan ürün, tazimde ücretli satıldı bilmek adına uygulamaya aldığı tanzim satış uygulamasıyla ilgili CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer dün TBMM Genel Kurulu’nda gözden kaçırılmış bir konuyu dile getirdi. Özer, 12 Şubat 2019 tarihinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin resmî Twitter hesabından yaptığı bir paylaşıma dikkat çekerek şu ifadelerde bulundu:

’36.526 KĞ BEDAVA ÜRÜN’

“Bakan; Kaş ve Kınık’ta tüccarlık yapan Vahit ve Ali Uçak isimli kardeşlere teşekkür ederek ‘Halkımızın cebine ve mutfağına göz dikenleri boşa çıkarmak için iki tır ürünü bedelsiz olarak tanzim mağazalarına teslim ettiler’ paylaşımında bulunmuştur. Buradan sormak istiyorum: Bu iki tır malın karşılığı irsaliyelerle tespit 36.526 kilogram yapmaktadır."

‘BEDAVA ALINAN ÜRÜN NEDEN PARAYLA SATILDI’

“Bu bağış yapılan ürünler halkımıza bedava verilmesi gerekirken tanzim satış mağazalarından niye satışa sunulmuştur? Bunun karşılığı da 109 bin lira civarında para yapmaktadır. Bu para nerede kullanılmıştır? Bu arkadaşlarımız gibi tanzim satış mağazalarına ürün bağışlayan başka şirketler, kurumlar ve kişiler var mıdır? Bunlar etik midir, değil midir?”

KOOPERATİFE TESLİM EDİLMİŞ

Konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bir de soru önergesi veren CHP’li Özer, önergenin gerekçesinde Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın da twitter hesabında aynı konuyla ilgili paylaşımına dikkat çekti. Poyraz’ın paylaşımı şöyle;

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ