Politika
20 Ekim 2017 ( 17398 görüntülenme )

İDDİA BÜYÜK... GÖKÇEK DUMAN, AKP DUMAN!..

UĞUROĞLU: GÖKÇEK İSTİFA EDİYOR


Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu kesin konuştu ve “Gökçek bugün istifa ediyor” dedi.

Uğuroğlu’nun kamuoyuna açıklaması şöyle:

“BUGÜN İSTİFASINI AÇIKLAYACAK”

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek direndi ama sonunda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baskılarına dayanamayarak istifa kararı aldı.23 yıldır Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürüten Melih Gökçek bugün yani doğum günü olan 20 Ekim 2017 Cuma günü yapacağı açıklama ile görevinden istifa ettiğini açıklayacak.”

"TEHDİT ETTİ”

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Polonya dönüşü uçakta gazetecilere istifa etmemekte direnen Belediye Başkanlarını, "sonuçları çok ağır olur" diye son kez uyardı. Aslında bu uyarıyı tehdit diye algılamak lazım. Erdoğan bir söyledi Gökçek anlamadı, ikinci kez söyledi anlamadı, üçüncü kez söyledi anlamadı. Baktı işi anlamazlığa, duymazlığa getiriyor son kez tehdit etmekte buldu çareyi.”

”GÖKÇEK’E FETÖ TEHDİDİ”
Image result for erdoğan ve gökçek
“ Peki, Erdoğan'ın elinde ne var ki "sonuçları çok ağır olur" diyor? Ben söyleyeyim.Öncelikle FETÖ ilişkileri var. Erdoğan istese Melih Gökçek'i Fethullah Gülen Cemaatine sağladığı ve Başbakan Yardımcılığı döneminde Bülent Arınç'ın "Ankara'yı parsel parsel satmıştır" şeklindeki iddiaları nedeniyle yargıya gönderir. “

“İÇİŞLERİ BAKANI DEVREDE”

“Kaldı ki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bu konuda Meclis Genel Kurul konuşmasında, "Yolsuzluk yapan kim olursa olsun, kanuna aykırı davranan her kim varsa, belediye başkanıdır, x'tir, y'dir, z'dir, yetkimiz dahilinde gözünün yaşına bakmayız. Bu saatten sonra muhalefet belediyeleri de iktidar belediyeleri de nasıl gözünün yaşına bakmayacağımızı görecekler" dedi. “

“GÖKÇEK NE ALIR”
Image result for erdoğan ve gökçek
“2019'da Başkan Yardımcılığı verebilir; Bakan olarak Binali Yıldırım hükümetine alabilir; Bürokraside önemli bir makam verebilir; Başdanışmanı yapabilir.”

“AKP NE KAYBEDER”

“Haklarında yüzlerce iddia bulunan belediye başkanları yargılanmaktan kaçırılırlarsa peşinen bir kez daha söyleyeyim ki, Erdoğan da AKP de 2019'da 3 seçimi de kaybeder.”

Kaynak: Orhan Uğuroğlu/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ