İstanbul İl Seçim Kurulu, 15 ilçede tüm oyların yeniden sayımına karar verdi. İl Seçim Kurulu'nun kararıyla, Küçükçekmece, Pendik, Bahçelievler, Üsküdar, Sultangazi, Kağıthane, Avcılar, Sancaktepe, Güngören, Şişli, Arnavutköy, Beylikdüzü, Beşiktaş, Kadıköy ve Beyoğlu'nda tüm oylar yeniden sayılacak.

CHP'nin itirazı üzerine YSK olağanüstü toplandı. Kartal, Silivri ve Çatalca'da İlçe Seçim Kurullarının kararıyla tüm oyların sayım işlemi ise devam ediyor.

YARKADAŞ: ‘SEÇİMLERİ TEKRAR YAPTIRMANIN YOLUNU ARIYORLAR’

25. ve 26. Dönem CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, saat 21:00 itibariyle YSK verilerinin son durumunu sosyal medyadan paylaştı. Yarkadaş “Saat 21.00 itibariyle, YSK'nın sitesindeki durum budur... CHP, İstanbul'da 19.540 oy önde. AKP, bu gerçeği değiştiremeyeceğini gördü. Şimdi ise İSTANBUL SEÇİMLERİNİ TEKRAR YAPTIRMA FORMÜLÜNÜ ARIYORLAR...” diyerek kamuoynu uyardı.

CHP: 'SONUCUN DEĞİŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL'

Ekrem İmamoğlu sonuçlara ilişkin yaptığı basın açıklamasında, "11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. Aradaki fark 19 bin 552. Yani 20 binin üzerindeki rakamlardan buraya indi. Bu farklar dengeli bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımın yaptığı simülasyonlara göre gün sonunda bütün geçersiz oylar sayılsa dahi artı eksi 18-20 bin arasındaki bir farkla bu süreç sona erer" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise "Her 5 sandıkta AKP lehine en fazla 1 oy çıkıyor, sonucun değişmesi mümkün değil" diye konuştu.

ANKARA'DA 11 İLÇEDE OYLAR YENİDEN SAYILIYOR

AK Parti'nin itirazıyla Ankara'nın 11 ilçesinde büyükşehir belediye başkanlığı için kullanılan oyların yeniden sayılmasına karar verildi.

AK PARTİ GENEL SEKRETERİ ŞAHİN: ÖZHASEKİ'NİN OYLARI 1805 ARTTI

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, "Seçime Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li adayı olarak giren Sayın Mehmet Özhaseki'nin oyları bin 805 arttı. Bu, bizim beklentilerimizi karşılamaktan uzak bir sonuç. Bu nedenle hukuki süresi içinde bugün ve yarın Ankara İl Seçim Kurulu Başkanlığına yeniden müracaatlarımızı gerçekleştireceğiz" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ