Genel
06 Mart 2017 ( 4609 görüntülenme )

İçişleri Bakanlığı'ndan Operasyon Açıklaması!

İçişleri Bakanlığı, TSK'nın bir haftada düzenlediği 201 operasyonda 386 kişinin gözaltına alındığını, 32'sinin tutuklandığını açıkladı. Operasyonlarda 10 teröristin etkisiz hale getirildiği vurgulandı.

İçişleri Bakanlığı bir haftalık terör operasyonlarıyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca 201 operasyon gerçekleştirildiği belirtilerek, örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 386 kişinin gözaltına alındığı, bunlardan 32'sinin tutuklandığı bildirildi.

DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 12 kişinin gözaltına alındığı kaydedilerek, FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında ise 920 kişinin gözaltına alındığı bunlardan 45'inin tutuklandığı belirtildi. Sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 12 kişinin gözaltına alındığı da kaydedildi.

10 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
açıklamada ayrıca ülke genelinde düzenlenen bu operasyonlarda, 2'si ölü, 7'si sağ yakalanan, 1'i teslim olan olmak üzere toplam 10 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Kaynak:milliyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ