2448 görüntülenme23 Şubat 2019
Seçim çalışmalarını yürüten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açılışının ardından halka hitap etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "N’olursunuz Pensilvanya’yı bize güldürmeyin’ dedi. ‘Kılıçdaroğlu'nu sevindirmeyeceksiniz değil mi’ diyerek AKP’ye oy isteyen Soylu, şöyle konuştu:

‘(HDP)’ ONLAR KANDİL’İN MİLLETVEKİLİ’

“Ne olacak, bu kadar terör mücadelesi yapacağız öyle mi, PKK’nın belini kırma noktasına getireceğiz ve o PKK’nın vekilleri… ben onlara milletvekili demem, onlar Kandil’in milletvekili, onlar terör vekili, ben onlara bu milletine vekili demem’ diyerek HDP’li vekilleri terör örgütü üyesi olarak suçladı.

HDP’YE 92.2 MİLYON TL HAZİNE YARDIMI

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada, Devletin yaptığı yardımın İYİ Parti dışındaki tüm siyasi partilere ödendiği bildirildi. İstanbul Milletvekili Nuhoğlu ise bu durumu, “İYİ Parti’nin faaliyetlerine karşı alınan bir tavır” sözleriyle açıkladı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, 24 Haziran Genel Seçimleri sonucunda Hazine’den almaya hak kazandıklarını yardım payının, tüm siyasi partilere dağıtılmasına karşın, kendilerine herhangi bir ödeme yapılmadığını söyledi.

‘DİĞERLERİ ALIYOR AMA İYİ PARTİYE YOK’

Meclis’te konu hakkında söz alan Hayrettin Nuhoğlu, “Değerli milletvekilleri, hak edilmiş bir ödemenin engellenmesi sadece kanuna aykırı değil, aynı zamanda İYİ Parti olarak faaliyetlerimize karşı bir tavır almak anlamına geliyor. Hazine yardımı almaya hak kazanmış diğer partiler bu yardımı almışken İYİ Parti’nin bundan mahrum edilmesinin hiçbir makul izahı olamaz” ifadelerini kullandı.

PARTİLERE HAZİNE YARDIMI NE KADAR?

2019 yılında genel bütçe gelirleri 867 milyar 296 milyon 403 bin lira olacak. Buna göre siyasi partilere 2019 yılı için önce 346 milyon 918 bin 561 lira para aktarılacak ve yerel seçimler nedeniyle de aynı miktarda ikinci bir destek daha verilecek. Böylece toplam devlet yardımı tutarı 693 milyar 836 milyon liraya ulaşacak.

HDP’YE 92.2 MİLYON TL HAZİNE YARDIMI

2019 yılında bütçeden AK Parti'nin kasasına 335 milyon 526 bin lira para aktarılırken CHP 178 milyon 564 bin lira alacak. HDP'ye 92 milyon 238 bin lira, MHP'ye 87 milyon 508 bin lira ödenecek. İYİ Parti'ye de 78 milyon 520 bin lira verilecek.

Kaynak: Yeniçağ/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ