İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıklamasına yanıt verdi.

‘ÖNCE PROGRAMA ALIN’

Yapılan açıklamada, "İBB projeleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca Kamu Yatırım Programından çıkarıldığı için kredi bulsa da hazine onayına gelmiyor. Dış borç alımı için projenin önce bu yatırım programına alınması sonra da hazine onayı gerekli" ifadeleri kullanıldı. Belediyeden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

‘BİZ KREDİ ONAYI DEMEDİK, YATIRIM PROGRAMINA ALMANIZ GEREKİYOR’

* İBB projeleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca Kamu Yatırım Programından çıkarıldığı için kredi bulsa da hazine onayına gelmiyor. Dış borç alımı için projenin önce bu yatırım programına alınması sonra da hazine onayı gerekli.”

‘ÖNCE YATIRIM PROGRAMINA ALIN, SONRA ONAY’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kredi buldukları halde Hazine onayı alamadıkları için başlanamadığını açıkladığı 3 projenin; Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı, Bostancı-Dudullu Metro Hattı ve Yenidoğan-Hastane Hattı olduğu öğrenilmişti. Cumhurbaşkanı’na metro çağrısı yapan İmamoğlu, “Bizim krediyi harekete geçirebilmemiz için Hazine onayı gerekiyor. Kredi imkanı var, biz buluyoruz. Sadece istediğimiz bir dokunuş” demişti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ