Politika
16 Mart 2019 ( 1691 görüntülenme )

Hulusi Akar: 'KIRK MİLYAR DOLARI HARCADIK'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bugün ülkemiz; etnik ayrım gözetmeksizin 4 milyona yakın mülteciye kucak açmış, 40 milyar dolara yakın harcama yapmıştır” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle düzenlenen törene katıldı. Bakan Akar, törende yaptığı konuşmada sığınmacılarla ilgili şu ifadeleri kullandı;

‘4 MİLYON MÜLTECİ 40 MİLYAR DOLAR HARCAMA’

“Bugün ülkemiz; etnik ayrım gözetmeksizin 4 milyona yakın mülteciye kucak açmış, 40 milyar dolara yakın harcama yapmıştır. Türkiye, Suriye'de terör zulmüne uğramış, Suriyeli Kürt kardeşimiz dâhil, milyonlarca mültecinin sığındığı güvenli bir limandır. Zaten tarihin asil milletimize yüklediği misyon, masum ve mazlumların hakkı için daima zalimlerle mücadele etmek olmuştur.”

HAVADA VE DENİZDE HAKLARIMIZ KORUNUYOR’

“Ayrıca Türkiye; bu çerçevede İdlib'de sivillerin zarar görmemesi, yeni krizler / insani trajediler yaşanmaması ve tüm dünyaya yayılabilecek yeni bir mülteci akını olmaması için yoğun çaba harcamaktadır. İdlib'de güvenlik ve huzurun sağlanması için devriye faaliyetlerimiz başlamıştır. 


Diğer taraftan terörle mücadelenin yanı sıra, hava sahamızda ve 462 bin km2 olan mavi vatanımız denizlerimizde de uluslararası hukuk ve anlaşmalardan kaynaklanan hak ve menfaatlerimiz azim ve kararlılıkla korunmaktadır” dedi.

Kaynak: İHA/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ