Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanıp 4,5 yıl tutuklu kalan ilk muvazzaf subay olan ve 27. Dönemde CHP’nin İzmir milletvekili olan Mehmet Ali Çelebi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a yönelik olarak sert sözler söyledi. Çelebi de konu hakkında sosyal medyada şu ifadeleri kullandı:

‘KUMPAS ŞEHİTLERİNE GELMEDİ’

“Sayın Bakan esir düşmüş subaylarını 3.Kolordu Komutanı iken kendisine bağlı Hasdal Cezaevinde, Kara Kuvvetleri Komutanı iken Mamak Askeri Cezaevinde ziyaret etmiştir. Subayını esir etmemek önemli, esirken ziyaret etmek değil. Görev mahalli dışında Sayın Bakan Silivri, Hadımköy, Sincan, Maltepe, Şirinyer zindanlarında esir edilen silah arkadaşlarını ziyaret etmemiştir. Kumpas şehitleri Cem Çakmak, Ali Tatar ve Murat Özenalp'in cenazelerinde bulunmamıştır.”

'BİZLERİN BEDDUASI ALAN ADAMSINIZ'

Balyoz davasında yargılanıp 32 ay tutuklu kalan emekli albay Murat Tulga da OdaTV’de dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. Altında imza olmayan bir kağıtta sadece ismi yazılı olduğu için tutuklu kalan Tulga’nın yazısından bir kısım şöyle:

‘İADE-İ İTİBAR HALA YOK, GÜNDEME ALMADILAR’

"CHP, Balyoz davası kararının ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesinde tasfiye edilmiş subaylara iade-i itibar bulunmak için hazırladıkları yasa teklifini, 20 Haziran 2014’te, TBMM Başkanlığı'na sunmuştur. İktidar Partisi bu yasayı gündeme almamıştır bile… Dreyfus’a gösterilen vefanın Türkiye’de bir karşılığı var mıdır? Yoktur. Bir özür dilemek, çekilen ezaya bir vefa var mıdır? Yoktur.”

‘KAFAMIZA SİLAH DAYADILAR AMA BİZ VAZGEÇMEDİK’

“ En son Alb. Murat Özenalp davasında Yargıtay’ın verdiği karar bu adaletsiz devletin ve yargının resmi görüntüsüdür. MSB Hulusi Akar, son Meclis Bütçe görüşmelerde; “Cezaevlerindeki arkadaşlarımın hayatını kolaylaştırmak için için her şeyi yaptım diyor… 'İçinizde yatağa yattığınız zaman düşünün, kafanızda tabanca varken hayır…' diyebilecek kaç kişi var? Denemeden söylemeyin” diyor… Biz denedik Sayın Akar. Silah arkadaşlarımız kafalarında adaletsizlik silahı varken direnirken öldüler… “

‘BIRAKIN BİZE AHKAM KESMEYİ’

“Bırakın bize ahkam kesmeyi. Sizi ve vefasız komutanları bizler, Hasdal’da, Hadımköy’de, Mamak’da, Maltepe’de Şirinyer’de, Silivri’de, Sincan’da çok iyi tanıdık. Gerçekleri, arkadaşlarımız için cenaze törenlerini, hapishanelerde çocuklarımıza yaptığımız düğünleri, bu gözler gördü. Her gün bin kere öldük. Kumpas Davalarda sırasında yaşananlar; Türkiye’yi, Fransa’nın yaşadığı Dreyfus Davasından yüz yıl sonra bir Post-modern Dreyfus Davalar karanlığı ve ayıbı ile yüz yüze bırakmıştır. “

‘BU AYIP HEPİNİZİN’

“Bu ayıp sizin üyesi olduğunuz siyasi partinindir, o dönemin komutanlarınındır, sizindir Sayın Akar… İşte bu yüzden size hakkımızı helal etmiyoruz… Siz bizlerin bedduasını alan adamsınız… Unutmayacağız, unutturmayacağız, affetmeyeceğiz…"

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ