Genel
13 Mart 2019 ( 9201 görüntülenme )

Selvi: 'MANSUR YAVAŞ'I ŞİKAYET EDEN KİM'

Mansur Yavaş hakkında ortaya atılan iddialara tepkiler sürüyor. Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi de Yavaş’a iftira atan kişinin sahtekar olduğunu ifade etti.


Mansur Yavaş hakkında ortaya atılan iddialara herkes tepki gösteriyor. Son olarak Hükümete yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, yazısında Yavaş hakkındaki tartışmalarıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

MANSUR YAVAŞ'I ŞİKAYET EDEN KİM?

Selvi, "Mansur Yavaş siyasi bir kişilik olduğu için olayları onun üzerinden değerlendiriyoruz. Ancak bir de ‘resmi belgede sahtecilik, şantaj ve özel hayatın gizliliğini ihlal’den 6 yıl 6 ay 6 gün hapis cezasına çarptırılan birisi var" dedi. İşte o yazı:

'SEÇİMLERE 18 GÜN KALA SUÇ DUYURUSU'

"Bu seçimlerde iki yer çok önemli. Biri İstanbul, diğeri Ankara. Necmettin Kesgin tarafından 2017 yılında yapılan suç duyurusu, seçimlere 18 gün kala Yavaş hakkında iddianameye dönüşürse kamuoyu bunu nasıl değerlendirir, ona bakmak lazım. Seçmenler bunu hukuki bir sorun olarak mı görecek, yoksa siyasi bir mühendislik olarak mı değerlendirecek? Mansur Yavaş’a duyulan güven sarsılacak mı?"

'ŞİKAYET EDEN KİM'

"Mansur Yavaş siyasi bir kişilik olduğu için olayları onun üzerinden değerlendiriyoruz. Ancak bir de ‘resmi belgede sahtecilik, şantaj ve özel hayatın gizliliğini ihlal’den 6 yıl 6 ay 6 gün hapis cezasına çarptırılan Necmettin Kesgin diye birisi var. Mansur Yavaş’ın “Bana sahte imzayla 600 bin dolarlık senet verdi” diye dava ettiği kişi".

'BELGELERDE SAHTECİLİK'

"Necmettin Kesgin, 2011 yılında çıkarılan 6111 sayılı af kanunundan yararlanarak Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kayıt yaptırmış. 110600807 numaralı öğrenci olarak ilk derslerini 2011-2012 bahar döneminde almış. 2013-2014 döneminde ise son derslerini alıp, tek ders sınavına girerek mezun olmuş. Hatta Ankara adliyesinde avukatlık stajına başlamış. Ancak gelen bir ihbar üzerine Gazi Üniversitesi Rektörlüğü soruşturma açmış. 

Gazi Üniversitesi ile ÖSYM arasında yapılan yazışmalarda Necmettin Kesgin’in sunduğu 1998 tarihli ÖSYM sonuç belgesinin sahte olduğu belirlenmiş. ÖSYM sonuç belgesi üzerinde 100 puanlık artış yapılmış."

'MANSUR YAVAŞ'I ŞİKAYET EDENİN DOSYASI KABARIK'

"Ankara 13. Asliye Ceza Mahkemesi, Gazi Üniversitesi’nin açtığı dava üzerine 2016/270 esas ve 2016/511 sayılı kararı ile Kesgin’i resmi evrakta sahtecilik suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırmış. Denetimle serbestlik kapsamında ceza 5 yıl ertelenmiş. Eğer 6 yıl 6 ay 6 günlük hapis cezası onanırsa Kesgin ilave olarak bu cezayı da yatacak."

'SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN MANİPÜLASYON'

"Nereden nereye geldik. Sosyal medyanın etkili olduğu ancak aynı zamanda sosyal medyanın kirlettiği bir seçim sürecini yaşıyoruz. Sosyal medya bir çöpe döndü adeta. Başı sonu kesilen videolarla algı operasyonları yapılıyor. Oysa halkımız 31 Mart’tan sonra kendisine daha iyi hizmet vereceğine inandığı kişileri seçmek istiyor. Ama sosyal medya seçim sürecini saptırıyor, kampanyayı kirletiyor".

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ