Ekonomi
09 Ocak 2019 ( 4540 görüntülenme )

Hükümete UYARI!.. 'ER GEÇ ACISI ÇIKAR' '

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, hükümetin seçim öncesi açıkladığı paketlerin ekonomiye orta ve uzun vadede olumsuz yansıyacağını söyledi. Bilecik’e göre ekonomik başarının sırrı bağımsız yargı ve demokrasi.

‘NAKİT SIKINTISI VAR’

Erol Bilecik, geride bıraktığımız 2018 yılının iş dünyası ve ekonomik dengelerin sağlanması açısından oldukça zor geçtiğini ifade etti. FOX TV’den İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Bilecik, “2019’a aktardığımız negatif değerler var. Örneğin enflasyon… 2018’de aşırı kur dalgaları ve negatif resimler bankaların da bilançosunu düşürmesine neden oldu. Reel sektör bir nakit sıkıntısı yaşıyor. 2019’da dikkatli bir iyimserlik içinde olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

‘KISA VADELİ KARARLARIN OLUMSUZ ETKİLERİ ORTA VE UZUN VADEDE ÇIKACAK’

Bilecik, vatandaşın biriken kredi kartı borcunu taksitlendirme, 22 milyar lira kredi ve 350 bin işletmeye kaynak gibi ekonomik paketlere yönelik ise “Böyle bir aksiyonu aldığınız zaman bunlar kısa vadede inanılmaz olumlu. Ancak orta ve uzun vadede bunlar ekonomiye er geç olumsuz yansıyacak” dedi.

BAĞIMSIZ YARGI VE DEMOKRASİ VURGUSU

Avrupa Birliği ile daha olumlu ilişkiler kurulması gerektiğine dikkat çeken TÜSİAD Başkanı sözlerini “Konuşmamız gereken istikrar. Ekonomik olarak başarıyı biraz daha bağımsız yargıda demokraside aramamız gerek. Kutuplaştırmayı keskinleştirecek yapı saygı ve barış çizgisine girmeli. Bu hoşumuza gitmeyen tablolardan bir tanesi. Biz bunun şiddetle önlenmesinden yanayız.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ