Güvenlik
09 Ağustos 2018 ( 9915 görüntülenme )

Dilipak yazdı!. 'HALK ÖNCE İÇERİDE İNTİKAM ALABİLİR'

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak , ABD ile Türkiye arasında yaşanan krize ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu. Dilipak, ABD 'de bir iç gerilim olduğunu iddia etti, "böyle devam edecek olursa yeni bir 11 Eylül yaşanabilir" diye uyardı. Dilipak ABD işbirlikçilerine de şöyle uyarıda bulundu;

'HALK ÖNCE İÇERİDE İNTİKAM ALABİLİR'

" İçerideki işbirlikçiler de ABD'ye güvenerek meydana çıkacak olurlarsa onlar da ABD ile birlikte bedel ödemek zorunda kalacaklarını, halkın Batılıların intikamını önce kendilerinden alabileceğini bilmeleri gerekir."

İşte Abdurrahman Dilipak 'ın o Yeni Akit'teki o yazısından ilgili bölüm;

'İLİŞKİLERDE ÇÖZÜM KOLAY DEĞİL'

"Türkiye ve ABD birbirini test ediyor. Kimse geri adım atmıyor. Ama her iki tarafta da çözüm için çaba gösteren lobiler var. Ben Türkiye ile ABD arasında çözümün kolay olmadığını düşünüyorum. Bronson, FETÖ, PKK, Irak ve Suriye politikaları, İsrail (Kudüs ve Gazze) ABD'nin Suriye ve Irak'ta kendine bağlı bir askeri güç oluşturma ve bir Arap koridoru ile Türkiye ile Arap ülkeleri arasında bir koridor açma çabaları, hepsinin bir anda çözülmesi mümkün değil. "

'TÜRKİYE YOL AYRIMINDA'

"Özellikle dolar krizi sürecinde yaşananlar, Türkiye'yi bir yol ayırımına getirmiş bulunuyor. BRICS, Şangay, NATO, AB ve ABD ile ilişkiler, NATO, BM, Türkiye'deki Amerikan üsleri konusunu yeniden değerlendirme konusunda geri dönülmez bir yere doğru itiyor. "

'TAHAMMÜL SINIRLARININ SONU GELDİ'

"Türkiye nükleer santral yapımından, Kanal İstanbul'dan, 3. havaalanından, savunma sanayiinden vazgeçmeyecek. Uluslararası ticarette kullanılacak ortak bir para biriminin hayata geçirilmesinden, dünya 5'den büyüktür iddiasından vazgeçmeyecek. Türkiye'nin daha fazla oyalanmaya ve aba altında sopa gösteren tehditkar açıklamalar konusunda tahammül sınırlarının sonuna geldiği de açık bir gerçek."

'11 EYLÜL UZAK BİR İHTİMAL DEĞİL'

" Türkiye ile ilişkileri daha fazla germenin, ABD ve AB ülkelerinde başka sıkıntılara yol açacağını, 'fincancı dükkanına giren fil misali' sağa-sola saldıran Trump da öğrenecektir bir gün. Ya da birileri ona öğretecektir. ABD'deki iç gerilim böyle devam edecek olursa bir 11 Eylülün uzak bir ihtimal olmadığını da görmek gerekir."

'HALK İÇERİDE DE İNTİKAM ALABİLİR'

" İçerideki işbirlikçiler de ABD'ye güvenerek meydana çıkacak olurlarsa onlar da ABD ile birlikte bedel ödemek zorunda kalacaklarını, halkın Batılıların intikamını önce kendilerinden alabileceğini bilmeleri gerekir."

kaynak: cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ