Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2346 görüntülenme )

Hükümet Türkmenleri Yalnız Bıraktı!

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, "Hükümet Türkmenleri Yanlız Bıraktı" dedi.
 MHP'nin sunduğu, Suriye ve Irak'ta yaşanan gelişmelerin milli güvenlik ve mentaatleri ile Türkmenlerin varlığına etkileri, bu konuda doş politikanın temel hedef ve çizgisi hakkında genel görüşme amaçlı açılmasına ilişkin önerge TBMM Genel Kurulu tarafından reddedildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili olan Ümit Özdağ, önergenin görüşüşdüğü anlarda yaptığı çaıklamada, hükümetin dış politikalarını eleştirdi.

Ümit Özdağ açıklamasında şöyle konuştu:

"Suriye'de Türkmenlere yapılan etnik temizliğin boyutlarını biz söylemiyoruz, Suriye insan hakları örgütleri söylüyor ve onlar karşı çıkarken  yine AKP hükümetleri susmuştur. Demek ki aslında Türkmenlere yönelik de ciddi bir politika yoktur ve Türkmenler de söylenildiğinin aksine, silahla Türkiye tarafından desteklenmemektedir, tek başlarına bırakılmışlardır. Şimdi, bölgemizde büyük bir savaş yaklaşıyor. Doğu Akdeniz'de 12 ulusun 36 gemisi bir araya geldi, savaş uçakları bölgeye yığılmış durumda. Bunu çok kısa zamanda kara güçleri de izleyecek. İstemeseniz bile bu ortamdan savaş çıkabilir. Ben burada sadece MHP milletvekili olarak değil, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu Meclisin bu durumu öncelikle ele alması ve değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum." 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'nin Katliamı: Hiroşima! Financial Times: Batı IŞİD ile mücadele karşılığında... Minibüs Saldırganı için KARAR ÇIKTI! Şu HDP/PKK/PYD'nin Yaptığına Bir Bakın; Kucaktan Kucağa! Bahçeli'den Şok Koalisyon Formülü! İstanbul Valiliği'nden Saldırıya İlişkin İlk Resmi Açıklama! Yasadışı Şebekenin Ankara Sorumlusu AKP'li Eski Bakan mı? Nakşi Molla Mustafa Barzani'nin 11 Yıl Rusya'da Ne İşi Vardı, İzleyiniz...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bize İbret Daha Nasıl Olacak! Bir Günde! Güpe Gündüz! 3 ŞEHİT 3 YARALI!