Güvenlik
09 Ağustos 2018 ( 6513 görüntülenme )

HUDUTTA DİREK SALDIRI!..

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Güven Dağı üs bölgesine PKK'lı teröristlerce Kuzey Irak tarafından yapılan havanlı saldırıda 1'i ağır 6 asker yaralandı.

SALDIRI IRAK’TAN

Irak sınırına sıfır noktadaki Çukurca’da Güven Dağı üs bölgesine, PKK’lı teröristler tarafından havanlı saldırı düzenledi. Irak topraklarından düzenlenen saldırıda, 6 asker yaralandı. Yaralı askerler, helikopterle üs bölgesinden alınarak Hakkari’ye getirildi. Fatih Kışlası’na inen helikopterden alınan yaralı askerler, buradan da ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Askerlerden birinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Saldırının ardından bölgeye takviye birlikler sevk edildi. Bölgede başlatılan hava destekli operasyonların sürdüğü bildirildi.

TERÖRİSTLER SINIRDA

Teröristler uzun süredir Çukurca’nın hemen yanı başındaki Avaşin bölgesindeki inlerinde bulunuyor. Avaşin bölgesine batıda Zap güneyde ise Basyan bölgesinden destek geliyor. Bu üç önemli terörist alanı birbiriyle bağlantılı ve bu bölgeler Barzani bölgesinde bulunuyor.

ASIL ALAN HAKURK

Teröristlerin uzun yıllardır konuşlandığı bu üç alanı destekleyen ana bölge ise Hakurk. Hakurk da Şemdinli’nin hemen güneyinde. Yani Hakurk’la başlayan zincir Basyan, Avaşin ve Zap’la devam ediyor. Bu zincir en nihayetinde Suriye kuzeyine uzanıyor.

Türk Hava Kuvvetleri 2007’den bu yana bu bölgeleri bombalıyor ancak bu harekat, Afrin’e yapıldığı gibi geniş çaplı bir kara harekatı ile desteklenmediği sonuç vermiyor. Barzani bölgesindeki bu inlere geniş çaplı kara harekatı ise nedense yapılmıyor, yapılamıyor. Hal böyle olunca da tehdit ağırlaşarak devam ediyor.


Durum bu.Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ