Pençe-2 Harekâtı kapsamında Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal (26) şehit oldu, 6 asker yaralandı. Bitlis’te de makam aracına teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda ağır yaralanan Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş şehit düştü.

Hain saldırı Bitlis merkeze bağlı Bölükyazı mevkiinde meydana geldi. Bitlis Merkez İlçe Jandarma Komutanı Zafer Akkuş'un makam aracına teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda Binbaşı Akkuş ile yanında bulunun şoförü ve koruması yaralandı. Saldırıda ağır yaralanan Binbaşı Akkuş, kaldırıldığı Bitlis Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit düştü.

HAKURK SOUMLUSU KOD ADI FERHAT OLAN OSMAN ÖCALAN 74 ASKERİMİZİN KATİLİDİR


1992 Yılında Şemdinli Hudut Tabur Komutanı olarak görev yapan emekli albay Erdal Sarızeybek TRT Ekranlarına çıkarılan terörist Osman Öcalan hakkında açıklamalarda bulundu. Görevli olduğu Şemdinli hududundun hemen güneyinde ve Barzani topraklarında PKK terör örgütün HAKURK ana eylem üssü olduğunu ve yerin sorumlusunun da o yıllarda kod adı Ferhat olan Osman Öcalan olduğunu kamuoyuna duyurdu.

ALAN AKTÜTÜN VE DERECİK KARAKOLLARINA AĞIR SALDIRI

1991 Körfez savaşın sonrasında Amerika’nın oluşturduğu 36’ncı paralel kuzeyindeki güvenli bölgede Saddam ordusunun bıraktığı silahlar, ABD’nin himayesi ve Çekik güç desteğinde sayıları 20 bine ulaşan teröristlerin Türkiye’de içsavaş çıkartmak, Şemdinli’dekİ kurtarılmış bölge ilan etmek ve bu bölgede savaş hükümeti kurmak hedefleri doğrultusunda teröristlerin 250’şerkişilik gruplar halinde teşkilatlandığını ve 300 Ağustos 1992’de Alan,12 Eylül 92’de Aktütün ve 27 Eylül 92’de Derecek karakollarına imha amaçlı saldırılarda bulunduğunu açıkladı.

Çıkan çatışmalarda ağır terörist kaybına karşılık Alan karakolunda19 ŞEHİT, Aktütün Karakolunda22 ŞEHİT ve Derecik Karakolunda 33 ŞEHİT verdiğimizi kamuoyuna açıklayarak, tüm bu saldırıları yöneten terörist Osman Öcalan olduğunu da YETKİLİLER TARAFINDAN İŞLEM YAPILMAK ÜZERE açıkladı.

CİMER’E SUÇ DUYURUSU

Emekli albay Erdal Sarızeybek Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığına hem suç duyurusunda bulundu hem de katil Osman Öcalan’ın hakkında açılmış bir dava olup olmadığını, hakkında yakalama müzekkeresi bulunup bulunmadığının da açıklanmasını istedi. Sarızeybek, dilekçesine şu ana kadar herhangi bir cevap verilmediğini da bildirdi.

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSU


CİMER’den sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına dayazılı olarak suç duyurusunda bulunan emekli albay Erdal Sarızeybek Osman Öcalan’ın yakalanmasını,74 şehidimizin katili olarak yargılanmasını, bu katili TRT’ye çıkaranlar ile TRT’yi savunan AKP Sözcüsü ÖmerÇelik hakkında da suç ve suçluyu övmek suçundan işlem yapılmasını talep etti.

74 ASKERİMİZİN KATİLİ HAKKINDA AÇILMIŞ DAVA YOK

Bugüne kadar 74 şehidimizle ilgili olarak bu şehitlerin katilleriyle ilgili olarak ifadesinin alınmadığını bildiren Sarızeybek,’bu katil hakkında açılmış olan bir dava yok ki şimdiye kadar bana bilgimi soran olmadı’ dedi.

ÖCALAN HAKKINDA KIRMIZI BÜLTEN DE YOK

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ