Genel
12 Aralık 2016 ( 2120 görüntülenme )

HDP'ye Operasyon!

İstanbul, Ankara, Adana başta olmak üzere HDP il ve ilçe yöneticilerine yönelik yurt genelinde eşzamanlı operasyon düzenlendi. Gözaltı sayısı her geçen dakika artıyor.


Türkiye güne İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Manisa başta olmak üzere yurt genelindeki HDP operasyonu ile uyandı. Söz konusu kentlerdeki il ve ilçe başkanları dahil birçok parti yöneticisi gözaltına alındı.

İSTANBUL: 20 GÖZALTI İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sabah  saatlerinde HDP'li yöneticilere düzenlenen operasyon kapsamında HDP Istanbul il başkanı Aysel Güzel’in de aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler emniyete götürülürken, HDP il binasında ve birçok HDP ilçe binasında arama yapıldığı öğrenildi.

ANKARA: 17 GÖZALTI ANKARA Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, başlatılan operasyon kapsamında, sabaha karşı HDP il ve ilçe yöneticilerine yönelik eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyonda, HDP Ankara İl Başkanı İbrahim Binici’nin de bulunduğu il ve ilçe yöneticilerinden 17 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

ADANA:25 GÖZALTI Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Halkların Demokratik Partisi'ne yönelik şafak vakti operasyon başlattı. Polis Adana merkez ve Ceyhan ilçesinde 30 adrese eş zamanlı özel harekat polisinin de desteğiyle girdi. Yapılan operasyonda aralarında HDP Adana İl Eşbaşkanları, Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Ceyhan ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu 25 partili gözaltına alındı.

Bu üç kentin dışında Manisa ve Mersin başta olmak üzere birçok ilde de HDP il başkanları ve teşkilat üyelerine yönelik operasyonun sürdüğü öğrenildi.(sözcü)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ