PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Twitter hesabından, ABD Senatosu'nda kabul edilen sözde 'Êrmeni soykırımı' tasarısına ilişkin skandal bir paylaşım yapıldı.

HDP’DEN ABD’YE EVET

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP, ABD Senatosu'nda sözde 'Ermeni soykırımı' tasarısının kabul edilmesi üzerine TBMM'de bulunan siyasi partilerin ortak kınama bildirisine katılmadı. HDP'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda skandal sözler kullanıldı.

‘MECLİS KARARINI KABUL ETMİYORUZ, SOYKIRIMLA YÜZLEŞİN’

Terör örgütü yandaşı partinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda; "AKP, MHP, CHP ve İYİ Parti'nin ABD Senatosu'nda kabul edilen Soykırım Yasa Tasarısına ilişkin Meclis’te aldıkları kararı kabul etmiyor, ‘Hayır’ oyu veriyoruz. Bu topraklarda yaşanan soykırım ve tüm acılarla yüzleşilmesi çağrısı yapıyoruz." denildi.

MECLİS ABD’Yİ KINAMIŞTI

Kabul edilen karar metninde, “ABD Senatosunun, tarihi gerçekleri saptırmak suretiyle uluslararası hukukun temel kurallarını yok sayarak, sözde Ermeni soykırımı iddiaları konusunda kabul ettiği kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak esefle kınıyor ve reddediyoruz.” denildi.

‘HJUKUKİ DEĞERİ YOK’

Hukuki hiçbir değeri bulunmayan ve müteakip seçim dönemi sonrasında oluşacak Senatoyu bağlamayacak bu kararın, açıkça kirli bir siyasi oyunun parçası olduğu belirtilen metinde, “Bu, keyfi ve gündelik politikanın basit çıkarları temelinde tarihi okumaktan ibaret değersiz bir tavırdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, tarihi olaylar hakkında hüküm vermenin parlamentoların işi olmadığı görüşünü tekrar etmektedir.” ifadesine yer verildi.

Kaynak: Sözcü/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ