Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 156 görüntülenme )

HDP'li Üç Vekil Tutuklandı!

Son Dakika...

HDP'ye operasyonda son dakika gelişmesi... HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'den sonra vekiller Nursel Aydoğan ve Leyla Birlik de tutuklandı. Ziya Pir ile İmam Taşçıer serbest bırakıldı.

Diyarbakır, Hakkari, Van, Şırnak ve Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen terör soruşturmaları kapsamında HDP’li milletvekillerine yönelik operasyon başlatıldı. Saat 01:00'da başlatılan operasyonda Eşbaşkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile milletvekilleri; Ferhat Encü, Leyla Birlik, Selma Irmak, Abdullah Zeydan, İdris Baluken, Sırrı Süreyya Önder, Ziya Pir, Gülser Yıldırım ,Nursel Aydoğan, İmam Taşçıer, Faysal Sarıyıldız, Tuğba Hezer Öztürk, Nihat Akdoğan hakkında gözaltı kararı verildi.  Sarıyıldız, Öztürk ve Akdoğan'ın yurt dışında olduğu öğrenilirken diğer isimler gözaltına alındı.

Gözaltına alınan vekillerden Ziya Pir ve İmam Taşçıer serbest bırakıldı. HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Nursel Aydoğan ve Leyma Birlik ise tutuklandı.  Eşbaşkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildiler. HDP Grup Başkanvekili, Baluken, “suçu ve suçluyu övmek, terör örgütü propagandası, örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını alenen aşağılamak” ile suçlanıyordu.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AHİM'den Can Sıkıcı Karar! Sinan Oğan'dan TDK'ya uyarı! ABD'den Kritik Hamle! Bakan Şimşek Sonunda Açığı Buldu! Yargıda ByLock Operasyonu! Türk gemisi “Tuna-1” bombalandı! BULGARİSTAN'DAN AKP'Lİ VEKİLE YASAK!.. Çanakkale'de DEPREM!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. ALBAY, SAVCIYA "HOCAM" DEYİNCE BAKIN NE OLDU...