1074 görüntülenme03 Temmuz 2019
Yerel seçim döneminde AKP’nin sürekli Millet İttifakı içinde bulunduğunu iddia ettiği HDP’den İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki çeken sözler geldi. HDP Grup Başkanvekili Kurtulan, Akşener için ‘Özel savaş yürütücüsü’ dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinden önce sürekli Millet İttifakı’nın içinde olduğunu iddia ettiği HDP’den İYİ Parti’ye terörle mücadele ile ilgili tepki çeken sözler geldi. HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İçişleri Bakanlığı dönemi ile ilgili konuşurken, ‘Özel savaş yürütücüsü’ ifadelerini kullandı. TBMM’de İYİ Parti’nin verdiği önergenin görüşmeleri sırasında İYİ Partili ve HDP’li vekiller arasında tartışmalar yaşandı.

ÖZEL SAVAŞ YÜRÜTÜCÜSÜ

23 Haziran seçimi öncesinde Tunceli Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kemal Özcan’ın teröristbaşı Öcalan ile görüşmesinin araştırılması için İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun imzası ile verilen önergenin görüşmeleri sırasında söz alan HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, İYİ Partili vekillere sataştı.Kurtulan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e İçişleri Bakanı olduğu dönemde terörle mücadele için aldığı kararlar nedeniyle ‘Özel savaş yürütücüsü’ dedi.Kurtulan, “Gelin teslim oldun demekle olmadı. Genel başkanları bunu çok iyi bilir. Bir dönemin özel savaş yürütücülerinden biriydi kendisi. Önemli katkıları da oldu ancak başarıya gitmedi” şeklinde konuştu.
Kaynak: Yeniçağ:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ