HDP’li Hasip Kaplan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş için ‘Mansur Yavaş, seni öyle bir rehabilite ederiz ki feleğin şaşar, aklın tavana vurur’ dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ, anında tepki gösterdi. Özdağ, AKP ile HDP'lilerin Mansur Yavaş hakkındaki açıklamalarına AKP ve HDP, Mansur Yavaş düşmanlığında birleşti” şeklinde tepki gösterdi.

Konu hakkında, kendisine ait sosyal paylaşım sitesinden tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, HDP ve AKP’nin Mansur Yavaş noktasında birleştiğini ifade etti. Özdağ, “AKP ve HDP, Mansur Yavaş düşmanlığında birleşti. Andımızı birlikte reddettiler. Oslo'da, İmrali'da, Dolmabahçe'de birlikte çalıştılar. Şimdi birlikte Mansur'a karşı savaşıyorlar.” ifadelerini kullandı.

HASİP KAPLAN: ‘MANSUR YAVAŞ FELEĞİN ŞAŞAR’

CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında ‘seçimden sonra bedelini ödersin’ diyerek gözdağı veren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından, HDP’li Hasip Kaplan açıklamalar yaptı. Hasip Kaplan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş için ‘Mansur Yavaş, seni öyle bir rehabilite ederiz ki feleğin şaşar, aklın tavana vurur’ dedi.

AKP, HDP ŞOVUNA İZİN VERDİ

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, "HDP eşittir PKK, eşittir YPG/PYD. Hiç sağa sola bunu saptırmanın anlamı yok. Gerçek ortada” demişti ama Valilik HDP şovuna izin verdi.

Yine dün açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Bana kızıyorlar, böyle konuşuyorum diye onların vekilleri. Ben onlara milletvekili demiyorum, kimse kusura bakmasın. Demem, demeyeceğim de. Onlar terörün vekili, onlar PKK'nın vekilidir” demişti ama HDP’ye Nevruz gösterileri için valiliklerden izin verildi.

İZMİR, İSTANBUL, DİYARBAKIR HDP’YE MEYDANLAR AÇILDI

İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’da yapılacak Nevruz kutlamalarına valilikler tarafından izin verildi. İstanbul Nevruz Tertip Koordinasyonu tarafından Bakırköy İlçe Seçim Kurulu’na yapılan miting kutlamasına izin çıktı. İstanbul’da Nevruz kutlaması, 24 Mart Pazar günü saat 12.00’de Bakırköy Pazar alanında yapılacak.

HDP Diyarbakır İl Örgütü’nün gerçekleştirilecek Nevruz kutlaması da 21 Mart Perşembe günü Bağlar ilçesinin Bağcılar mahallesinde bulunan Nevruz Alanı’nda yapılacak. İzmir’de Nevruz’un adresi ise Gündoğdu Meydanı olarak belirlendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ