Genel
14 Haziran 2018 ( 929 görüntülenme )

'O Seçmen üzerinde özel çalışma yapın' dedi...

Erdoğan’ın sosyal medyada paylaşılan konuşmalarına HDP cephesinden sert tepki geldi. Skandal videoyu HDP Genel Merkezi resmi Twitter hesabından paylaştı. 


HDP videonun altına “AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor. HDP’yi baraj altında bırakmak için hile ve baskıyla oylarımızı çalmayı planlıyor. Çünkü HDP Meclis’te olmazsa 400’den fazla vekil kazanacağını biliyor. İşte bunu engellemek için 24 Haziran’da bir oy HDP’ye bir oy Demirtaş’a” notunu düştü.

"Suç barındıran bir talimat"


HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli de tepkisini “Oradaki talimatları HDP’ye yönelik yönlendirme var. Suç barındıran bir talimat. Tek çözüm olarak gördükleri şey HDP’nin baraj altında kalması” ifadesiyle dile getirdi. 

ERDOĞAN VİDEOSU 

Sosyal medyada yayılan videoda Erdoğan, HDP'nin baraj altında kalmasının kendilerini çok farklı bir noktaya taşıyacağını belirterek, bunun için çalışılması talimatını veriyor.
1 dakika 39 saniyelik videoyu kaydeden bir AKP'li ise başka birileri tarafından engelleniyor ve video sona eriyor. Erdoğan, AKP bölge başkanlarına aynen şöyle diyor:

ERDOĞAN: 'BUNU DIŞARIDA KONUŞAMAM, SİZE SÖYLÜYORUM'

“Arkadaşlar, HDP üzerinden parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam. Burada sizlerle konuşuyorum. Niye sizlerle konuşuyorum? Çünkü onların baraj altı kalması demek, bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir. Dolayısıyla da, her ilçede arkadaşlarım, özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım. Çünkü siz, kim-kimdir bunu biliyorsanız. Öyle mi? Çünkü mahalle temsilcilerimiz eğer kimin kim olduğunu bilmiyorsa o zaman bu görevi bıraksın."

“MARKAJA ALACAKSINIZ”

"Alacaksınız önünüze sandık seçmen listesini, bu sandık seçmen listesinde kim kimdir… Ve buna göre de onlar üzerinde özel bir çalışma yapmanız da, inanıyorum ki bize çok farklı bir netice getirebilir. Markaja almak diyoruz ya, markaja alacaksınız.”

Kaynak: cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ