Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2414 görüntülenme )

HDP'li Vekilin Aracına El Kondu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen usulsüzlük soruşturması kapsamında HDP'li milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın aracına el konuldu.
 Yurda getirilişlerinde usulsüzlük yapıldığı belirlenen lüks otomobillere yönelik operasyon düzenleyen Ankara Emniyeti, HDP'li milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın aracına el koydu.

Yurda getirilişlerinde usulsüzlük yapıldığı belirlenen lüks otomobillere yönelik operasyon düzenleyen Ankara Emniyeti, HDP'li milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın aracına el koydu.
Milliyet'in haberine göre, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerince yapılan ön hazırlıkla ilgili adli soruşturma başlattı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen ve bir yıldır devam eden soruşturmada, 183 lüks aracın yasal olmayan yollardan ülkeye sokulduğu belirlendi.

Polis ve müfettişler, başkentteki bazı galericilerin, yurtdışında tescil edilmiş ve kullanılmış olan araçları, “kullanılmamış yeni araç" gibi gümrük beyanında bulundukları ortaya çıkarıldı.
Şüphelilerin, ayrıca bu araçlara sahte belge düzenleyerek çift fatura kullandıkları, böylece araçları gerçek değerinin çok altında gösterdikleri saptandı. Çift fatura uygulamasında araçların gerçek vergi matrahının ortalama yüzde 10'nun yatırılarak araç sahibine 50 - 60 bin Euro haksız menfaat sağlandığı ve devletin vergi kaybına uğradığı anlaşıldı.Otoparka çekildi

Bu tespitlerin ardından, operasyona başlayan polis, araçların tescil kayıtlarının bulunduğu 33 farklı kentte el koyma işlemleri yaptı. Bu el koyma işlemleri sırasında HDP Mersin milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın aracına da el konuldu. Fırat'a ait 2010 model Mercedes 350, emniyet otoparkına çekildi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O YIL... Yediden Yetmişe... Büyük Matem... VE BÜYÜK SADAKAT... Bolu Dağ Komandolarının Bir Günü Nasıl Geçiyor? HALEN HDP YE OY VERENLER İZLESİN AKP'li Eski BAKAN ÇAĞLAYAN'A ABD'DEN KÖTÜ HABER!.. FLAŞ!..ERDOĞAN AZ ÖNCE AÇIKLADI! BAŞBAKAN Yıldırım'dan Bahçeli'ye JET YANIT! Bağışıklık Sistemine Yardımcı 10 Doğal Besin! MUSUL'da BOMBA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MANİSA KIŞLASIYLA İLGİLİ İLK KAPSAMLI AÇIKLAMA!..