Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2351 görüntülenme )

HDP'den ŞOV!

Demirtaş, yaklaşık 2 bin HDP'liyle birlikte...

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,

“Feragat yapalım ve barışı kuralım. Sadece bir cümle ile bu kadar basit her şey. Adil bir barışla birlikte huzuru ve çözümü tesis etmek bu kadar mümkündür” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, dün Diyarbakır'da düzenlediği basın toplantısında, halka, “Cuma namazını birlikte kılalım” çağrısı üzerine HDP'liler Yenişehir ilçesinde bulunan Sümerpark'ta toplandı. Emekli müftü, HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, cuma hutbesini okuduktan sonra, namazı kıldırdı.

Namazın ardından parti otobüsünün üzerine çıkan Demirtaş, bu mübarek günde ellerini barış, huzur ve çözüm için semaya açan ve Allah’a yalvaranların dualarının kabul olmasını istediğini belirtti.

Demirtaş, “Zahmetli zor ve sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz. Yanı başımızda yüreğimizin tam ortasında bir ateş yanıyor. 93 gündür Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı var. 6-7 aydır çatışmalar var.
Ölüm ve savaş oluyor kan var gözyaşları mevcut. Ölümün kanın ve savaşın olduğu her yerde yangın vardır. Bunların hiçbiri normal değildir. Normal ve doğru olan sorunlar ile sıkıntıları bir masa etrafında toplayarak, bir cümle ile yönetenler adil bir barış teklif etsinler.
Bizler de feragat yapalım ve barışı kuralım. Sadece bir cümle ile bu kadar basit her şey adil bir barışla birlikte huzuru ve çözümü tesis etmek bu kadar mümkündür. Maalesef ki kendi hırsları iktidarları uğruna her şey bizim ve benim olacak demelerinden insanlar ölüyor” dedi.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.  
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ! İşte Metropoll'ün Son Anketi... İŞTE MHP! Bu Resimdeki Adam Ne Diyor? Şehidin Ailesine Söz! Avrupa'dan Türkiye'ye Şok Hamle! Öğrencilere Müjde! Tatil Geliyor... CEMAAT OPERASYONUNDA GERÇEK ŞUDUR ABD Askerleri Harekete Geçti!.. İşe Bakın!.. AMASYA'DA SİNAN OGAN'A AKILALMAZ ENGEL!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkiye Hakkında ŞOK RAPOR!