Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2380 görüntülenme )

HDP'den ŞOV!

Demirtaş, yaklaşık 2 bin HDP'liyle birlikte...

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,

“Feragat yapalım ve barışı kuralım. Sadece bir cümle ile bu kadar basit her şey. Adil bir barışla birlikte huzuru ve çözümü tesis etmek bu kadar mümkündür” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, dün Diyarbakır'da düzenlediği basın toplantısında, halka, “Cuma namazını birlikte kılalım” çağrısı üzerine HDP'liler Yenişehir ilçesinde bulunan Sümerpark'ta toplandı. Emekli müftü, HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, cuma hutbesini okuduktan sonra, namazı kıldırdı.

Namazın ardından parti otobüsünün üzerine çıkan Demirtaş, bu mübarek günde ellerini barış, huzur ve çözüm için semaya açan ve Allah’a yalvaranların dualarının kabul olmasını istediğini belirtti.

Demirtaş, “Zahmetli zor ve sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz. Yanı başımızda yüreğimizin tam ortasında bir ateş yanıyor. 93 gündür Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı var. 6-7 aydır çatışmalar var.
Ölüm ve savaş oluyor kan var gözyaşları mevcut. Ölümün kanın ve savaşın olduğu her yerde yangın vardır. Bunların hiçbiri normal değildir. Normal ve doğru olan sorunlar ile sıkıntıları bir masa etrafında toplayarak, bir cümle ile yönetenler adil bir barış teklif etsinler.
Bizler de feragat yapalım ve barışı kuralım. Sadece bir cümle ile bu kadar basit her şey adil bir barışla birlikte huzuru ve çözümü tesis etmek bu kadar mümkündür. Maalesef ki kendi hırsları iktidarları uğruna her şey bizim ve benim olacak demelerinden insanlar ölüyor” dedi.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.  
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akşener'den AYM Kararı'na Sert Tepki; Yetmez! FLAŞ! Alman Ajanları YPG'de Çıktı! BİZ MUSUL'U NASIL KAYBETTİK 1... KaçAk Saray'da fişleme skandalı MÜEZZİNOĞLU CHP'ye ÖYLE BİR LAF ATTI Kİ... Suriye'de ASKERLERİMİZE SALDIRDILAR! Barzani'nin Kanalında Şok Harita! Emniyet Müdürü Talimat Verdi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
GECE BOYU ÇATIŞMA... İSRAİL VURDU!..