Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2441 görüntülenme )

HDP'den akıl dışı çağrı...

Sırrı Süreyya Önder: Çözüm süreci için uluslararası gözlemciler devreye girsin...
  HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, çözüm süreci için uluslararası gözlemciler Birleşmiş Milletler başta olmak üzere Avrupa Parlamentosu, Uluslararası Af Örgütü, İşkenceyi Önleme ve İzleme Komitesi'nin devreye girmesi için çağrıda bulundu.

HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Meclis HDP Grup Yönetim Toplantı Salonu'nda çözüm sürecine dair açıklamalarda bulundu. "Savaşmak kötüdür, barışmak iyidir." diyen Sırrı Süeyya Önder, "İktidar bloğu ikiye bölünmüş durumda. Bir tarafında cumhurbaşkanı diğer tarafında hüktümet; bunlar da bir çok parçaya bölünmüş durumdalar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'masa yok' açıklamasına karşın Başbakan Davutoğlu ile Yalçın Akdoğan'dan bir açıklama isteyen Önder, çözüm süreci için uluslararası gözlemciler Birleşmiş Milletler başta olmak üzere Avrupa Parlamentosu, Uluslararası Af Örgütü, İşkenceyi Önleme ve İzleme Komitesi'nin devreye girmesi için çağrıda bulundu(Cihan).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kendisi Değil Kıyafeti Olay Yarattı ŞOK!.. MİMARLAR ODASI AÇIKLADI... AKIL UÇTU, TEPKİ BÜYÜK!.. Flaş! AYM’den Erdoğan’a yanıt! AKP'DE DÜĞMEYE BASILDI... İSTİFA ÜSTÜNE İSTİFA!.. Bunlarda vicdan yok vicdan! BAHÇELİ-AKP İTTİFAKINDA AĞIR ÇATLAK!.. Birinin Hazırlığı Kesmedi... BİR ANAYASA DAHA! ŞOK!.. BİR NUMARALI DARBE SANIĞININ ABİSİ DİŞLİ BAKIN NE OLDU!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Biri Tekin, Diğeri Şahin... Biri CHP, Diğeri AKP... Bakınız Özdağ İçin Ne Dediler!