Reklamlar
Anasayfa » Haber
05 Eylül 2017 ( 1063 görüntülenme )

HAYRET!.. BÜYÜK TÖREN YAPILDI... ERDOĞAN KATILMADI!..

Adli yıl açılışı yapıldı, Erdoğan Katılmadı

Geçen yıl Beştepe'de yapılan Adli yıl açılışı bu sene Yargıtay Konferans Salonu'nda düzenlenirken törene Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmadı.


Adli yıl açılışı nedeniyle Yargıtay Konferans Salonu'nda  düzenlenen törene Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yargı üyeleri  katıldı.

Açılış konuşmasını yapan, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit,  "Adalet toplum ve devlet arasındaki bağdır. Hak ve özgürlüklerin korunması yargının yürütmeden ve hükümetten ayrı olmasına bağlıdır" dedi.

Cirit koruşmasında vicdani kanaat uygulamasına da dikkat çekti. Cirit, Hakimin anayasayı kanunu ne derece iyi bilmesi gerekiyorsa bi okadar da vicdan sahibi olması gerekir" dedi.

Cirit şöyle devam etti:

 "ÖNYARGI İLE DEĞİL, OBJEKTİF DELİLLERE DAYANDIRILMALI"

"İşleyen yargı sürecinin titizlikle yürütülmesi, mahkumiyetlerin objektif delillere dayandırılması, adil yargılama hakkına saygı gösterilmesi hem mağduriyetleri önleyecek hem de bir kısım suçların suçluların cezasız kalmasına engel olacaktır. Bizim görevimiz, duyguyla, coşkuyla, önyargı ile davranmak değil, Türk hukuk sisteminin son yıllarda büyük bir başarıyla yükselttiği insan haklarına ilişkin standartlardan taviz vermeden objektif delillere göre karar vermektir."

ERDOĞAN KATILMADI

2016’da ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan adli yıl açılış töreni, bu yıl yeniden Yargıtay Konferans Salonu’nda yapılıyor. Bayramı İstanbul'da geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yılki törene katıllmadı.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli BU TWEETLE HAREKETE GEÇTİ! Dolardan Tarihi Zirve! AKP'nin YENİ EĞİTİM MÜFREDATINA TEPKİLER BÜYÜYOR! ABD ASKERİ BALTIK'ta!.. Yeni KHK Yayınlandı! ŞANLIURFA'DA ÖZEL OTOMOBİL TARANDI!.. Genelkurmay Başkanlığı'ndan Son Dakika Açıklaması! GECE BOYU ÇATIŞMA... İSRAİL VURDU!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DEAŞ Saldırısı Uyarısı!