Güvenlik
11 Ocak 2019 ( 6513 görüntülenme )

HAVA SALDIRISI...

“Suriye hava savunması saldırılara karşılık veriyor: Çok sayıda hedef düşürüldü”

Suriye yerel medyasının bildirdiğine göre, Suriye hava savunma sistemleri başkent Şam'a yönelik düşman saldırısına karşılık vererek çok sayıda hedefi düşürdü. Gelişmeleri bildireceğiz…

YPG YERİNE RUS POLİSİ ALDI

Öte yanda, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Suriye'de görev yapan Rus askeri polisin, varılan anlaşmaya uygun olarak Menbiç'te devriye faaliyetini icra ettiğini belirtti. Zaharova, bugünkü basın toplantısında, Menbiç'te neden Kürt güçler değil Rus askeri polisinin devriye faaliyetini yaptığı sorusuna, "Böyle bir anlaşma var" yanıtını verdi. Rus diplomat ayrıca Astana Üçlüsü'nü oluşturan Rusya, İran ve Türkiye dışişleri bakanlarının olası görüşmesiyle ilgili hiçbir bilgiye sahip olmadığını da sözlerine ekledi.

Erdoğan: 'TRUMP'A SÖZ VERDİM, HAREKAT BAŞLIYOR' DEMİŞTİ

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, ABD’nin PKK’nın Suriye kolu YPG’ye güvence vermesini eleştirerek, "Askeri harekat için hazırlıklarımızı tamamladık. YPG içinde adımlarımızı atmaya kararlıyız. Çok yakında Suriye topraklarındaki terör gruplarını etkisiz hale getirmek için harekete geçeceğiz" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ