13015 görüntülenme13 Temmuz 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun darbecilerle anlaştığını iddia eden Erdoğan, "CHP Genel Başkanı tankların üstüne çıkmak yerine darbecilerle anlaşıp tankların arasından kaçmayı tercih etti. Sığındığı Bakırköy Belediye Başkanı’nın evinde, milletin mücadelesini kahve içerek televizyondan takip etti." ifadesini kullandı.

ÇOK SERT YANIT: ‘UTANMAZLIKTIR, HADSİZLİKTİR’

"15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir" diyen Erdoğan'a yanıt CHP Grup Başkanvekili Özgürt Özel'den geldi. Özgür Özel, Erdoğan'a sosyal medya üzerinden verdiği yanıtta, "Partimize bu ithamları yapan Tayyip Erdoğan da biliyor ki FETÖ'yü darbeye kalkışacak sıklete kavuşturan atamaların ve tahsislerin altında kendi imzası vardır. 15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

ÇAĞRI ‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUN’
Öte yanda emekli albay Erdal Sarızeybek, youtube ve facebook kanallarında yayınladığı video ile Türkiye Barolar Birliğine çağrıda bulunarak ‘Başbuğ suç ihbarı yapmıştır. Fetö’nün siyasi ayağı ortaya çıkmalı ve 15 Temmuz’la birlikte kod Ergenekon darbe girişimini yapanlar açığa çıkarılmalı ve cezalandırılmalıdır’ dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ