11414 görüntülenme26 Mayıs 2020
Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Halk TV’de yayınlanan Liderlerle Bayram Sohbetleri adlı programda gazeteci Özlem Gürses’in sorularını yanıtladı. Davutoğlu, AKP'de gidişattan memnun olanların sayısının çok az olduğunu belirtti. Davuroğlu’nun açıklamları şöyle;

‘ERDOĞAN DA GİTTİ AMA…’
"Almanya’ya Erdoğan gider, dünya lideri olur, ben gidince FETÖ’cü derler. Beni bilen bilir, ben babamın projesiyim. Babam okuyamamış maddi imkansızlık nedeniyle. Onur abidesi bir insandı. Bu ülkeye sadakat ondan geldi bana. FETÖ bana yaklaşamaz.”

"AKP İÇERİSİNDE GİDİŞATTAN MEMNUN OLAN SAYISI ÇOK AZ"
"AK Parti içinde şu anda gidişattan memnun olan insan sayısının çok az olduğunu biliyorum. Benim AKP üyesi iken yayınladığım manifestonun ardından çok sayıda AK Parti’li arayıp tebrik etti. Bize yapılan muamelenin doğru bir muamele olmadığını herkes biliyor.

‘BAHÇELİ FETÖ'NÜN ELİNİ GÜÇLENDİRİYOR’
"Sayın Bahçeli o dönem bütün teklifleri reddetti. Mübarek bayram günü bir şey söylemek istemiyorum ama Bahçeli geçen ne diyor Gelecek Partisi’nin adını Pensilvanya koymuş. Biz arkadaşlarımızla istişare içinde seçtik bunu. Aslında Bahçeli, FETÖ’ye en büyük yardımı yapıyor burada.”

‘AKP’DE GÜVEN BİTTİ’
“Şu an genel merkezde insanlar birbirine olan güveni bıraktı. Neden biz konuşurken cep telefonlarımızı kapının dışında bırakıyoruz. Sıradan bir aile toplantısı ya da genel merkezde neden bırakıyorsun? Bir güven yok kim kimi dinliyor. Daha önce FETÖ dinliyordu, peki şimdi kim dinliyor. O gün Pelikan dosyası üzerinden bana karşı kampanya yürütenler, şimdi birbiri ardından kampanya yürütüyor. Bakanlar arası mücadele yürütülüyor. Şu an kendisine operasyon çekilen herkes Pelikan yapılanmasına işaret ediyor.”

OKUYAN: BAHÇELİ VAZİFELİ’

Konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, AKP’de büyük bir yaprak dökümü olacağı söyledi. Katıldığı bir YouTube programında konuşan Okuyan, aldığı bilgiye göre 63 AKP'li milletvekilinin istifa ederek Ali Babacan'ın DEVA Partisi'ne geçeceğini öne sürdü. Okuyan’ın iddiaları şöyle;

‘BAHÇELİ VAZİFELİ, AMAÇ AKP’DEN İSTİFALARI ÖNLEMEK’
"63 tane AKP milletvekilinin Ali Babacan'ın partisine her an geçme noktasında olduğu bana çok önemli bir kaynaktan aktarıldı. Kendisi şu anda bu yayını da izliyor. Bu erken seçim tartışmaları, özellikle Devlet Bahçeli üzerinden siyasi partiler yasasını değiştirme, milletvekili transferinin önüne geçme çalışmaları yapılıyor. Bunların sebebi AKP'den çıkacak olan çok sayıda milletvekilinin istifalarını önlemek. Ve bir karambolde baskın seçimle bir şey ortaya koymak istiyorlar."

AVRASYA 'KABİNE DEĞİŞİYOR'

Öte yanda Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu'nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağını söylerken, Berat Albayrak'ın ise Dışişleri Bakanı olacağını öne sürdü. Özkiraz'ın youtube kanalından yaptığı açıklamalar yaptığı şöyle:

‘SOYLU GİDİCİ’

"Arkadaşlar Akp Genel başkanı Erdoğan bir yurt gezisine çıkacağını söyledi. Çoğu kişi bunu bir seçim startı olarak okusa da ben bunu partisindeki yaprak dökümünü engellemek için yaptığını anlatmıştım. Dün aldığım kulis de bunu doğruluyor. Erdoğan geziden sonra önce bir kabine revizyonu yapacak. Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu başkan yardımcısı oluyor. Yatırımcı bakanlıklar Yıldırım'a Diğerleri Soylu'ya bağlanıyor.”

‘ALBAYRAK DIŞİŞLERİ BAKANI’

"Albayrak dış işlerine geçiyor ve doğrudan Erdoğan'a bağlı olacak. Yerine Adnan Bali konuşuluyor. İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor. Detayları zaman zaman yazarım. Canlı yayına gelebilirsiniz."

EKONOMİNİN BAŞINA İŞ BANKASI GENEL MÜDÜRÜ GELECEK İDDİASI

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın yerine ise İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali'nin isminin konuşulduğunu belirten Özkiraz, "İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ