Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın camide şarkı çalınmasına ilişkin CHP'li yöneticileri hedef göstermesine cevap CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. (Bu tweetlerin tamamı Kılıçdaroğlu'nun resmi hesabından alınmıştır.)

‘CAMİDEN DOMBRA ÇALANLARI KINAMIŞTIK BUNU DA KINIYORUZ’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından dikkat çeken açıklamada bulundu. Erdoğan'ın, İzmir'de bazı camilerde şarkı çalınmasına yönelik CHP'li yöneticileri eleştirmesine sert tepki veren Kılıçdaroğlu, "Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!" dedi.Kılıçdaroğlu'nun resmi hesabından yaptığı açıklamalar şu şekilde:

‘BU BİR PROVOKASYON’
"İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi... Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. “

‘CHP’YE BU YAPILAN ALÇAKLIK’
“Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi...Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!"

CAMİLERİMİZ KUTSALIMIZ
Kılıçdaroğlu, daha önce de cami de şarkı çalınmasına ilişkin, "İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir'de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ