4727 görüntülenme 12 Haziran 2020
Önceki gece AKP Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı "FETÖ'yle AKP kol kola girdiyse bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı" dedi. 

ERDOĞAN SESSİZ BAHÇELİ SESSİZ
2014 yılında da AKP'li Abdurrahman Kurt, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de çarpıcı bir itirafta bulunmuştu. AKP’nin eski milletvekili Kurt, “TSK’ya karşı ABD ve cemaatle işbirliği yapıldığını” açıkça söylemişti. Erdoğan ise Türk Ordusuna karşı kurulan kumpas için ‘aldatıldık’ demişti. AKP’den henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bahçeli’de de henüz bir ses çıkmadı.

17/25 ÇIKINCA ‘ALDATILDIK’ DEMİŞTİ
Öte yanda 20 Mart 2015 tarihinde Harp Akademileri Komutanlığı’nda bir konuşma yapan Erdoğan, eski genelkurmay başkanı İlker Başbuğ ve pek çok subayın tutuklandığı Balyoz ve Ergenekon gibi davalar hakkında, “Samimiyetle ifade ediyorum, eski genelkurmay başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı” demiş ve şöyle devam etmişti: “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı.”

BAHÇELİ ‘YA HELAL YA BİLAL’ DEMİŞTİ
Türkiye’yi sarsan bu itiraflar karşısından MHP Genel Başkanı ve AKP’nin ittifak ortağı Devlet Bahçeli’den henüz bir açıklama gelmedi. Ancak kod Ergenekon kumpasıyla birlikte 1725 Zekeriya Öz gündeme düşünce bu kez Bahçeli’nin 17/25 soruşturmasıyla ilgili olarak seçim meydanlarında söylediği sözler gündeme düştü. Devlet Bahçeli’de, 17/25 operasyonları ortaya dökülünce Osmaniye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenerek hemşerilerine ‘Ya helalin ya da Bilal’in yanında duracaksınız. Dökülen şehit kanlarını unutmayınız’ diyerek tepki göstermişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ