14061 görüntülenme 06 Ocak 2021
Sakarya'nın Hendek ilçesinde, 7 işçinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasıyla ilgili davanın ilk duruşması Sakarya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

YÜRÜYÜŞ ENGEL POLİS MÜDAHALE
Patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarının ve yaralananların duruşma öncesi yapmak istediği yürüyüş polis tarafından engellendi. Aileler, salonunun küçük olduğu gerekçesiyle salona da alınmadı, yalnızca az sayıda kişinin salona girmesine izin verildi.

TEPKİ VAR 'PARASI OLAN KAZANMAYACAK'
Polis müdahalesine ve salona alınmamalarına tepki gösteren aileler, "17 kişilik salona 10 kişi aldılar ve bizi almıyorlar. Patlamayı yaşayan biziz, bizi de almıyorlar içeri. Katiller korunuyor. Parası olan kazanmayacak bunu, üç kuruş için fabrikada kölelik yapan kazanacak. Basın görecek, Türkiye duyacak. Parası olan üç gün yatıp çıkmayacak!" dediler.

DURUŞMA ÖNCESİ YÜRÜYÜŞE MÜDAHALE
Duruşma öncesi adliye önünde yürümek isteyen aileleri polisler engelledi. Aileler engellemeye tepki gösteren aileler açıklama yaptı. Açıklamanın ardından adliye girmek isteyen aileler bir kez daha engelle karşılaştı. Duruşma salonunun 30 kişilik olduğu gerekçesiyle içeri aileler içeri alınmak istenmedi. Mahkemenin belirlediği ailelerin içeri alınması istendi.

DAVA YÜRÜYOR
Basın mensuplarının da salonun küçüklüğü gerekçe gösterilerek alınmadığı duruşma başladı. Patlamanın ardından “Bilinçli taksir ile ölüme ve yaralanmaya sebep olma” suçlamasıyla hazırlanan iddianamede, 5’i tutuklu 7 sanık hakkında 22 yıl 6’şar ay hapis cezası isteniyor.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ