4314 görüntülenme 13 Ocak 2021
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu "Cumhurbaşkanımız her ahval ve ortamda dimdik durarak milletimizin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini sonuna kadar korumuş ve temsil etmiştir. Kılıçdaroğlu’nun şan ve şerefinin korunması ile ilgili bir iddiamız yoktur" ifadesiyle eleştirdi.

OKTAY ‘KILIÇDAROĞLU BİZİ İLGİLENDİRMİYOR’
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerini eleştirdi. Kişisel Twitter hesabında paylaşımda bulunan Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanımız her ahval ve ortamda dimdik durarak milletimizin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini sonuna kadar korumuş ve temsil etmiştir. Kılıçdaroğlu’nun şan ve şerefinin korunması ile ilgili bir iddiamız yoktur" dedi.

ÜNAL 'CUMHURBAŞKANI HUKUKEN TARAFSIZ SİYASETEN TARAFLI OLACAK'
Öte yanda AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine ilişkin "Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıymış. Cumhurbaşkanlığının tarafsızlığı hukukidir, siyasi değildir. Siyasi olarak mücadele etmiş, milletin önüne çıkmış, milletten oy almış, siyaset yapmış bir cumhurbaşkanı, millet iradesini temsil ediyor demektir" dedi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ

Kılıçdaroğlu, dün CHP Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesinde Erdoğan'a birtakım eleştiriler yöneltmişti. ABD Başkanı Donald Trump'ın geçmiş dönemde yazdığı mektupa değinen Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti:

‘ERDOĞAN BU HAKARETE CEVAP VERMEK ZORUNDA AMA...’
"Trump kendisine mektup yazıyor ve 'Aptal olma' diyor. Erdoğan çıkıp 'Sen bana 'aptal olma' diyemezsin' diyor mu? Aptal olma kime diyor? Türkiye Cumhuriyeti'ne diyor aslında. Temsil ettiği makama söylüyor. Ben rahatsız oluyorum, itiraz ediyorum. Beyefendiden çıt çıkmıyor. Bütün vatandaşlarıma sormak isterim, bu mudur Türkiye Cumhuriyeti'nin şan ve şerefini korumak, yüceltmek? Ben buna 'sözde' demeyeyim de ne diyeyim? Daha ağırını hak ediyor."

Kaynak: Ajanslar/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ