Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2401 görüntülenme )

Hatay'da ÇATIŞMA!

İş uzadıkça çatışmalar yayılıyor!
  Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde Amanos Dağları'nda yapılan operasyonlar sırasında çıkan çatışmada 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi, 2 asker de yaralandı.


Amanos Dağları'nda jandarma özel harekat timlerinin sürdürdüğü operasyonla sırasında akşam saatlerinde Kırıkhan İlçesi Bektaşlı Mahallesi kırsalında PKK'lılarla sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirilirken, 2 asker de yaralandı.
Yaralı askerler Kırıkhan Devlet Hastanesi ile Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. Askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

ASKERİ ARACA BOMBALI TUZAK KURULMUŞTU

Amanoslar'da operasyonun devam ettiği bildirilirken, 15 Mart tarihinde de çatışmanın yaşandığı bölgenin yakınındaki Deliçay mevkiinde askeri araca bombalı tuzak kurulmuştu. Hassa Sınır Karakolu'na ait askeri araç Hatay-Kırıkhan Karayolu'nda giderken teröristlerce yol kenarına döşenen bomba patlatılmış, şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Ayrıca, Hatay'da yine Amanos Dağları'nın kırsalında yakın zamanda yürütülen arazi arama tarama faaliyetleri sırasında PKK'lılara ait sığınak ve depolar bulunmuş, buralarda yapılan aramalarda ise 80 kilo patlayıcı ve dinamit lokumu ele geçirilmişti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Abd- Rusya Uçakları İt Dalaşı BAKANLIK'TAN KUZEY KORE'YE SERT ÇIKIŞ!.. ŞOK! Bahçeli Ekibi'nden BİR BÜYÜK KIYIM DAHA! Cerablus'tan İlk Görüntüler Almanya'dan Kritik Türkiye Açıklaması! O İSİMLER BÜYÜK ŞOK YAŞADI Artık hedef gözetmiyorlar: 1 Polis Şehit Nusaybin, Yüksekova, Dicle ve Şemdinli'de Bombalama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Skandal! Türkiye'den Desteklediği Peşmerge Türkmenleri Vurdu!