Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2388 görüntülenme )

Hatay'da ÇATIŞMA!

İş uzadıkça çatışmalar yayılıyor!
  Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde Amanos Dağları'nda yapılan operasyonlar sırasında çıkan çatışmada 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi, 2 asker de yaralandı.


Amanos Dağları'nda jandarma özel harekat timlerinin sürdürdüğü operasyonla sırasında akşam saatlerinde Kırıkhan İlçesi Bektaşlı Mahallesi kırsalında PKK'lılarla sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirilirken, 2 asker de yaralandı.
Yaralı askerler Kırıkhan Devlet Hastanesi ile Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. Askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

ASKERİ ARACA BOMBALI TUZAK KURULMUŞTU

Amanoslar'da operasyonun devam ettiği bildirilirken, 15 Mart tarihinde de çatışmanın yaşandığı bölgenin yakınındaki Deliçay mevkiinde askeri araca bombalı tuzak kurulmuştu. Hassa Sınır Karakolu'na ait askeri araç Hatay-Kırıkhan Karayolu'nda giderken teröristlerce yol kenarına döşenen bomba patlatılmış, şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Ayrıca, Hatay'da yine Amanos Dağları'nın kırsalında yakın zamanda yürütülen arazi arama tarama faaliyetleri sırasında PKK'lılara ait sığınak ve depolar bulunmuş, buralarda yapılan aramalarda ise 80 kilo patlayıcı ve dinamit lokumu ele geçirilmişti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!..Türk Adasında SKANDAL KARE! CHP’den Flaş 15 Temmuz TALEBİ! FLAŞ! Akşener'den Bir Hamle Daha! PKK TARİHİNİ DE VERDİ: İSYAN! "Türkler Anavatan'dan gelecekler ama... AKP'li eski VEKİL GÖZALTINDA! Obama'nın Kızına Çok İlginç Başlık Azerbaycan'dan Ermenistan'a Ağır Darbe!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İstanbul'da Şüpheli Minibüs Alarmı!