Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2398 görüntülenme )

Hatay'da ÇATIŞMA!

İş uzadıkça çatışmalar yayılıyor!
  Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde Amanos Dağları'nda yapılan operasyonlar sırasında çıkan çatışmada 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi, 2 asker de yaralandı.


Amanos Dağları'nda jandarma özel harekat timlerinin sürdürdüğü operasyonla sırasında akşam saatlerinde Kırıkhan İlçesi Bektaşlı Mahallesi kırsalında PKK'lılarla sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirilirken, 2 asker de yaralandı.
Yaralı askerler Kırıkhan Devlet Hastanesi ile Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. Askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

ASKERİ ARACA BOMBALI TUZAK KURULMUŞTU

Amanoslar'da operasyonun devam ettiği bildirilirken, 15 Mart tarihinde de çatışmanın yaşandığı bölgenin yakınındaki Deliçay mevkiinde askeri araca bombalı tuzak kurulmuştu. Hassa Sınır Karakolu'na ait askeri araç Hatay-Kırıkhan Karayolu'nda giderken teröristlerce yol kenarına döşenen bomba patlatılmış, şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Ayrıca, Hatay'da yine Amanos Dağları'nın kırsalında yakın zamanda yürütülen arazi arama tarama faaliyetleri sırasında PKK'lılara ait sığınak ve depolar bulunmuş, buralarda yapılan aramalarda ise 80 kilo patlayıcı ve dinamit lokumu ele geçirilmişti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pkk'dan Yine Şeytanlık! Sinan Ogan: Bu Çağrı, Bozkurtların Diriliş Çağrısıdır! Vay be!.. Cübbeli 'Four Seasons İstanbul & The Bosphours Otel'de! Kredi kartı borçlarında inanılmaz artış... ZAM KAPIDA!.. Rüzgar Çetin Davasında Yeni Gelişme! AKŞENER'DEN AKP'YE OTURAKLI GÖNDERME!.. Skandal! ABD Başkan Yardımcısı Müstemleke Valisi Gibi Konuştu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ADIYAMAN'da DEPREM!..