MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile ilgili dokunulmazlık ve yargılama açıklamasına CHP’den tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, söz konusu açıklamayı ‘siyasi nezaketsizlik’ olarak tanımladı.

‘UTANÇ VERİCİ’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devet Bahçeli'nin "Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması yolu aralandı" sözlerine yanıt verdi. Söz konusu açıklamanın ‘Bahçeli görevinin başındadır’ mesajı vermenin ötesinde olmadığını belirten Özel, “CHP olarak böyle bir metnin tarafı edilmekten üzüntü duyduğumuzu ve siyasi bir nezaketsizlik olarak gördüğümüzü açıkça ifade etmek isteriz” ifadelerini kullandı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel açıklamasında şunları söyledi:

‘TARİHİMİZDE BÖYLE BİR ŞEY YOK’

“CHP yüz yıllık siyasi tarihi boyunca bu kadar alel acele kaleme alınmış, mesnetsiz bir metinle ilk kez muhatap oluyor. CHP, haklarında tutuklama, idam, hapis cezalarının muhatabı olmuş, bunların hiçbirine boyun eğmemiş bir siyasi hareket olarak tükenmekte olarak bir ittifakın varlığı, bu ittifak ortaklığına borçlu olan küçük ortağının hezeyanlarına pabuç bırakacağını düşünenler bu konuda yanılmaktadırlar.”

‘MHP’DE İÇ HESAPLAŞMA VAR’

.Son günlerde Bahçeli'nin sağlık durumuyla ilgili ciddi tartışmalar olmuştu. Genel Başkanımız Bahçeli'nin sağlık durumunu takip ediyor. Hiçbir CHP'li Bahçeli'nin sağlık durumunun kötüleşmesini istemez. Ama MHP içerisinde Bahçeli'nin sağlık durumu ve siyasete devam edip etmeyeceği şeklinde bir takım iç hesapların olduğu hepimizin malumu.Bugün yazılan metin, 'Bahçeli görevinin başındadır, gündeme hakindir, hatta gündem değiştirmeye mahirdir' deyip parti içine yönelik etkili bir mesaj verme kaygısından öte değildir.

SİYASİ NEZAKETSİZLİK

Elbette CHP olarak böyle bir parti içi rekabetin hesapların durdurulmasına yönelik böyle bir metnin tarafı edilmekten, buna alet edilmekten üzüntü duyduğumuzu, bunu da siyasi bir nezaketsizlik olarak gördüğümüzü açıkça ifade etmek isteriz.

KENDİLERİNİ UTANDIRACAK İŞLER...

Bugün MHP, 1950’lerde kalmış ve ardından etkisi olanları utandıran, kimsenin savunmadığı ‘Tahkikat Komisyonları’nı 70 yıl sonra kendi partisi içinde kurmaya yeltenecek kadar kendilerini ileride utandıracak bir işe tevessül etmişlerdir. Sayın Genel Başkanımız hakkında birtakım çirkin iddialarla bir komisyon oluşturmak, hem de o komisyonda yer alan 3 zatı, kendi kendilerini methiyelerle övdükleri bir metni sayın genel başkanlarına imzalatmış olmaları ve onun adına açıklatıyor olmaları da bambaşka bir konudur.

MHP'NİN CANLI BOMBA EYLEMİDİR BU

CHP olarak bugüne kadar gündem değiştirme çabalarına çok muhattap olduk. Ancak MHP bugün, biz hafta sonu CHP’nin gündemde yer almasına karşılık ve CHP’nin ittifakının İstanbul seçimlerini kazanmasından sonra bütün siyasi hesapların değiştiği, partinin kurucularının önceki bakanlarının ‘Yüzde 50 olmuyor, bunu artık 40’a çekelim’ diyip üstü örtülü olarak da MHP’den kurtulalım meselesinin dile getirildiği bir süreçti gündeme gelmek isteyen birileri gündeme bomba atalım derken, yaptıkları canlı bomba eylemidir. Ve kendilerini, demokratik duruşlarını, meşruiyet anlayışlarını da parçalamışlardır. Tahkikat komisyonlarının utancına 2019 yılında MHP’yi muhattap etmişlerdir. Bu durumu üzülerek bir kenara not ediyoruz.

AYNI TOKADI YİYECEKLER

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ