Dünya
08 Aralık 2016 ( 2443 görüntülenme )

HASDAL ESİRİ DENİZ KURMAL ALBAY ALİ TÜRKŞEN'DEN MEKTUP VAR

HASDAL ESİRİ DENİZ KURMAL ALBAY ALİ TÜRKŞEN'DEN MEKTUP VAR

Yapmadık,” dedik, inanmadınız. “Gömmedik,” dedik, yine inanmadınız. “Rabbim verdikçe veriyor,” dediniz, “Türkiye bağırsaklarını temizliyor,” dediniz, bize yine inanmadınız. “Sualtındaydık, deliller dijital, hepsi yalan,” dedik, hiç inanmadınız. “Sonunuzu, hapishane kapılarında ağlattığınız evlatların gözyaşlarıyla, bastonuna tutunarak evladına koşan anaların ahı getirecek,” dedik, oralı olmadınız.

Ne oldu zulmünüzün sonu? Hukuk hepimize lazım mıymış gerçekten? Masumiyet karinesi kitaplarda yazan bir tanımdan çok daha mı fazlasıymış? Evlatlarınızdan mı görmeye başladınız adil düzeninizin sonunu? Sizde mi tadacaktınız hapishane görüş salonlarının soğuk duvarlarını?

Koca bir ömrü aile nedir bilmeden, evladına, eşine, anasına-babasına hasret geçiren insanları, bir günde, hem de tamamen dijital verilere dayanarak, darbeci, terörist, casus, fuhuşçu, şantajcı ilan ettiniz. “Yalan,” dedik, “Komplo,” dedik inanmadınız. Ne oldu da şimdi, dün altına şahsi arabalarınızı tahsis ettiğiniz savcılar, evlatlarınızın rezilliklerini belgelemek için yatakların üzerine serili dolarlarınızı toplarken hukuk aklınıza geliverdi?

Çok şükür bizim evlatlarımıza onurla bırakacağımız bir ismimiz var. Yıllardır bize layık gördüğünüz hapishane hücrelerinin tek tesellisi, iftiraya uğramanın onuru oldu son olaylarla. Sizin evlatlarınıza bırakacağınız neyiniz var Sayın Bakanlar? “Sakın yetim hakkı yemeyin,” diye diye yetiştirilen biz onurlu Türk subayları, değil bir ayakkabı kutusu, bir çift ayakkabının içini dolduracak parayı biriktiremeden ömrümüzü tükettik. Elbette siz bize reva gördünüz diye, siz dün işinize geldi de cemaatin polis ve savcısıyla anlaştınız diye, darbeci, terörist, casus, fuhuşçu, şantajcı olacak değiliz. Ama sizler ve evlatlarınız, göz göre göre bu ülkenin insanlarını enayi yerine koydunuz. Gözlerinin içine baka baka insanlara yalan söylediniz.

Yalanlarınız hiç mi ortaya çıkmaz zannettiniz? Madem sırtınızda böylesi bir yumurta küfesi taşıyordunuz, ne diye efelendiniz bunca masum insana Sayın Bakanlar? Hiç birinize hakkımı helal etmiyor ve hepinize bir kez daha hatırlatmak boynumun borcu olsun diyorum. Dün Türk Silahlı Kuvvetlerini esir alan psikolojik harekât bir teğmenle başlamış Genelkurmay Başkanıyla sona ermişti. Bugün hükümeti esir alan psikolojik harekât Bakan oğullarıyla başladı sonu nerede biter onu da siz düşünün artık Sayın Bakanlar.

“Balyoz,” yalandır. “Ergenekon,” yalandır. “Poyrazköy” ve bağlısı davalar külli yalandır. Bu davaların yalan olduğunu ispatlayacak gerçek Türk hâkimleri dışında kimseye ihtiyacımız yoktur. Bizim cemaat-hükümet ekseninde karar vermeyecek fikri ve vicdanı hür Türk hâkimleri tarafından tekrar yargılanmak dışında başka bir derdimiz olamaz. Hiç kimsenin bizi affetmeye hakkı yok. Sizleri ve sülalenizi ise umarım Türk halkı bir gün affeder.

En derin sevgi ve saygılarımla, özgür bir yeni yıl dileklerimle…

Ali Türkşen

Deniz Kurmay Albay

21 Aralık 2013, Cumartesi

Hasdal Askeri Ceza ve Tutukevi

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ