13885 görüntülenme19 Temmuz 2017
AKP'li Belediye Başkanı şoförüyle birlikte özel harekat polisine saldırdı

AKP'li Gümüşhane Belediye Başkan Ercan Çimen ve şoförü, tartıştıkları özel harekat polisine saldırdı. Çimen, polisin boğazını sıkmaya çalışırken şoförü de yumruk attı

Başkan Ercan Çimen, sivil giyimli özel harekat polisinin boğazını sıkmaya çalıştı, belediye başkanının şoförü de aynı polise yumruk attı. 9 haziran'da yaşanan olayın görüntüleri de ortaya çıktı.

Polislerin kavgasına başkan da karıştı


Evrensel gazetesinin haberine göre, 9 Haziran günü, Köprübaşı Karakolu yakınında meydana gelen olayda, iddiaya göre Gümüşhane Emniyet Müdürlüğünde görevli, sivil giyimli Özel Harekat Polisi G.T, hamile olan eşinin de içinde bulunduğu aracını Atatürk Caddesindeki bir marketin yanına park ettiği sırada resmi giyimli başka bir polis memuruyla aralarında tartışma yaşandı. 

Araya giren yurttaşlar gerginliği önlemeye çalışırken o sırada olay yerine Belediye Başkanı Ercan Çimen de geldi. Kamera görüntülerine de yansıyan bu anlarda, olayı ayırmak için geldiği düşünülen Çimen, özel harekat polisinin aracına yönelerek kapıyı tuttu. Bunun üzerine G.T, Belediye Başkanını iterek “Kapımızı bırakın” dedi ve aracına binmeye çalıştı. Araya giren resmi polislerin G.T’yi, “Belediye başkanı o, ne yapıyorsun?” diyerek uyardığı esnada Belediye Başkanı ve beraberindekiler özel harekat polisinin üstüne yürüdü.

Vatandaşlar polisi yatıştırırken AKP'li başkan polisin boğazına sarıldı, şoförü yumrukladı

Görüntülerde polisler ve olay yerinde bulunan yurttaşların özel harekat polisini uzaklaştırmaya çalıştığı, buna rağmen Belediye Başkanının ısrarla polisin olduğu noktaya gittiği de görülüyor. Daha sonra ise AKP’li Belediye Başkanı Çimen’in Şoförü Bayram Kurt, G.T’yi yumrukladı. Yumruklamanın ardından da Belediye Başkanı Çimen G.T’nin arkasından dolanarak boğazını sıkmaya çalıştı.

Polisin hamile eşi çığlık çığlığa markete sığındı

Olay esnasında araçtan inerek eşini kurtarmaya çalışan hamile kadın da arbedenin ortasında kalırken G.T. ve yaşananlara tanık olup çığlıklar atarak ağlayan hamile eşi, bir marketin içine götürüldü.

"Sizin polisle ne işiniz var"

Bu anlarda Belediye Başkanının beraberindeki bir kişinin polislere dönerek “On kişi bir adamı alamadınız” demesi üzerine polisler de “Sizin polisle ne işiniz var?” diyerek tepki gösterdi.

Soruşturma açılmadı

Belediye Başkanı Çimen'in bu anları kaydeden bir gazeteciye dönerek “Ne var, ne oldu?” demesi üzerine olay yerinde bulunanlar gazeteciye sözlü sataşmada bulundu. Gerginlik Belediye Başkanı ve kalabalığın olay yerinden ayrılmasıyla son buldu. Olayla ilgili AKP Belediye Başkanı Ercan Çimen bir açıklama yapmazken henüz bir soruşturma açılmadığı da öğrenildi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ