Tv
29 Temmuz 2020 ( 1835 görüntülenme )

Halk Tv 'Peş Peşe Karar'

Dün Ankara 3’üncü İdare Mahkemesi, oy birliğiyle RTÜK üyelerinin başvurusu sonucu yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bugün de Ankara 16’ncı İdare Mahkemesi, RTÜK’ün Halk TV'ye verdiği 5 günlük karartma cezasının durdurulmasına hükmetti.

PEŞ PEŞE YÜRÜTMEYİ DURDURMA
 Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV hakkında 5 günlük ekran karartma cezası vermişti. Karara RTÜK üyeleri İlhan Taşçı ile Okan Konuralp itiraz etmişlerdi. Pazartesi günü Halk TV'ye tebliği edilen ve 2 Ağustos’tan itibaren uygulanması istenen cezaya dün de Halk TV avukatları itiraz etmişti.

İKİNCİ KEZ OY BİRLİĞİYLE YÜRÜTMENİN DURDURULMASINA KARAR VERİLDİ
Dün Ankara 3’üncü İdare Mahkemesi, oy birliğiyle RTÜK üyelerinin başvurusu sonucu yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bugün ise Ankara 16’ncı İdare Mahkemesi, Halk TV’nin avukatlarının başvurusunu değerlendirdi. Mahkeme, RTÜK'ün kararına karşı daha önce alınan yürütmenin durdurulması kararlarını ve iptal başvurularını hatırlattı. Kararda, "Söz konusu kararın uygulanmakla etkisi tükenebilecek nitelikte bulunması nedeniyle teminat alınmaksızın yürütmenin durdurulmasına oy birliği ile karar verildi" denildi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ