Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Eylül 2017 ( 1758 görüntülenme )

HALE BAK!.. TUNCELİ VALİSİNDEN SKANDAL AÇIKLAMA!..

TUNCELİ’de bayram öncesi farklı illere zorunlu yer değişikliği kapsamında tayin edilen 62 öğretmenden 50'sinin tayini, Tunceli Valisi Tuncay Sonel ve Ak Parti İl Başkanı Fatih Tek'in girişimiyle durduruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından akşam saatlerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda, 50 öğretmenin tayin atamalarının iptal edildiğini ve eski görev yerlerinde devam edecekleri belirtildi. 


Tunceli Valisi Tuncay Sonel, öğretmenlerin tayininin durdurulduğu belirterek şunları söyledi:

"Tunceli eğitim alanında Türkiye’de marka olmuş bir şehrimiz. Yeni eğitim öğretim yılına az bir süre kala 62 öğretmemizin başka illere tayin edilmesi ile eğitimde aksamaların yaşanacağı konusunda sıkıntılar olmuştu." 

"AKP İL BAŞKANIYLA BİRLİKTE GİRİŞİMLERDE BULUNDUK"

Tayini başka illere çıkan öğretmenlerimizin tayinlerinin durdurulması ve ilimizde eğitimin sorunsuz başlaması için hem bizler, hem de Ak Parti İl Başkanımız Fatih Tek, Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunduk. "

"TAYİNLER BÖYLE DURDURULDU"

"Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, öğretmenlerimizin tayinlerinin durdurulması konusundaki taleplerimizi olumlu karşıladı ve bugün akşam saatlerinde 50 öğretmenimizin tayinlerinin durdurulduğunu tarafımıza bildirdi. Tunceli yeni eğitim ve öğretim yılına hiçbir sorun yaşamadan girecek ve eğitimi daha da üst seviyelere çıkaracaktır. "

50 öğretmenimizin tayinlerini durdurma konusunda bizlere yardımcı olan başta sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz olmak üzere yardımı geçen herkese Tunceli halkı adına sonsuz teşekkür ediyorum."

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SURİYE'DE GERGİNLİK BÜYÜYOR! Sinan Oğan'dan SALDIRIYA ÇOK SERT TEPKİ! CANİKLİ'DEN CHP'YE AKILALMAZ TEPKİ!.. Eski Çalışma Bakanı Hayatını Kaybetti! RUS ASKERLERİNDEN ALÇAK ÇIKIŞ!.. CHP'DEN SERT ÇIKIŞ! DİKKAT!.. DESTEK 27 EYLÜL'DE ÖDENECEK! Sinan Oğan'dan MHP'li Milletvekillerine BÜYÜK UYARI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CEM YILMAZ'A FETÖCÜ DİYEN SABAH YAZARI BAKIN ŞİMDİ NE YAPTI!..