Genel
07 Eylül 2017 ( 683 görüntülenme )

HALE BAK!.. BAKAN YILMAZ'DAN ŞAKA GİBİ MÜFREDAT!..

Bakan Yılmaz: Atatürkçülük, Beden Eğitimi dersinde anlatılıyor


Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Atatürkçülüğün müfredattan çıkarıldığı eleştirilerine yanıt verdi: " Yeni müfredatta Beden Eğitimi ve Spor dersi zorunludur 9, 10, 11, ve 12'nci sınıflarda burada Atatürk'ün beden eğitimi ile ilgili sözleri öğretiliyor."

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta Ticaret ve Sanayi Odası’nın 125’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Sivas’a Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı. 

Müfredattan Atatürkçülüğün kaldırıldığı eleştirilerine cevap veren Bakan Yılmaz, şunları söyledi: 

"ATATÜRKÇÜLÜK BEDEN EĞİTİMİ DERSİNDE ANLATILIYOR"

“Yine bir başkası da diyor ki ‘Müfredatta Atatürkçülük kaldırıldı’ diyor. Bizim hem ortaokul sonra hemde lise sonda İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi var. Yeni müfredatta Beden Eğitimi ve Spor dersi zorunludur 9, 10, 11, ve 12’nci sınıflarda burada Atatürk’ün beden eğitimi ile ilgili sözleri öğretiliyor. 

"SPOR DERSİNDE DAHİ ATATÜRK VAR"

"Atatürk’ün sözlerinden hareketle Atatürk’ün spora ve sporcuya verdiği önemi açıklar. Bir başka kazanım Atatürk’ün sporla ilgili sözlerinden oluşan poster hazırlar. Bir başka kazanım Atatürk’ün ilgilendiğin spor dallarını tanıtan sunu hazırlar. ‘Beden Eğitimi ve Spor dersinde dahi Atatürk vardır’ desem doğruyu söylemiş olur muyum"

"ATATÜRK'ÜN DOĞUM YERİ, ANA ADI BABA ADI, ÖLÜMÜ VE ANITKABİR ÖĞRETİLİYOR""

"İlkokul birinci sınıfa giden çocuğun evinin adresini bilmesi beklenmez. Kendi telefon numarasını bilmesini de beklenemez. Ama denir ki evinizin adresi ve telefon numaranızı bir kağıda yazın cebinizde dursun derler. Şimdi bu çocuğa ilkokul birinci sınıfta Atatürk’ün hayatını bilir. Görsel ve işitsel materyallerle Atatürk’ün doğum yeri, anne ve babasının adı, ölümü ve Anıtkabir üzerinde durulur.”

Kaynak Duvar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ