Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Nisan 2017 ( 24026 görüntülenme )

HALAÇOĞLU'NDAN ŞOK REFERANDUM İDDİASI!..

HALAÇOĞLU: BU ÇOK SİNSİ BİR PLAN

Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, referandumla ilgili açıklamalarda bulundu.


T24'e konuşan Kayseri Milletvekili Prof. Yusuf Halaçoğlu; 

"16 Nisan günü son anda devreye sokulan çok sinsi planla ‘mühürsüz oyların’ geçerli sayılacağı kararı" alındığını söyleyerek
, “Hayır oyları yüzde 60’ın üzerinde cereyan ediliyor olsaydı, bu mühürsüz pusulaları referandumun iptali için kullanılacaktı” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) tutumunu da değerlendiren Halaçoğlu, YSK gibi bir kurul kanunu takmıyorsa, hukuku takmıyorsa bundan sonra Türkiye’nin başına geleceklerini gösteren bir örnektir bu" dedi.

Halaçoğlu, T24’e ‘Hayır’ kapsamında meydanlarda yapılan çalışmaları ve YSK tartışmalarını şu sözlerle değerlendirdi:

"Yarın devran değişecek bunlar hesabını verecek”


"Ama kimsenin böyle bir umutsuzluğa düşmemesi lazım yarın devran değişecek bunlar hesabını verecek. Çok sinsi bir plan hazırlamışlar. Bizim gördüğümüz kadarıyla hayır oyları çok yüksekte yüzde 60’lara varan bir hayır vardı ve anketler bunu gösteriyordu. 

Son anda devreye sokulan mühürsüz oy pusulaların kabul edileceği saat 15.30’dan sonra YSK’nin duyurduğu belirtiliyor. Bu şu anlama geliyor: Hayır oyları yüzde 60’ın üzerinde cereyan ediliyor olsaydı; bu mühürsüz pusulalarla referandumu iptal etme yolunu seçeceklerdi."

Kaynak: yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facebook'da Büyük Değişim! ABD Başkan Yardımcısı Ankara'ya Geliyor! Kurban Eti Nasıl Dağıtılır, İşte Vecibeleri Ekmeleddin İhsanoğlu bunu bilerek mi söyledi yoksa bilmeden mi? Türkiye'de Neler Oluyor? Bugün Erdoğan Siyasetinin Yaptığını, 23 Yıl Önce ÇİLLER'in de Yaptığını Biliyor muydunuz... Ahmet Hakan da Kandırılmış Ümit Özdağ'dan Hükümete Kritik Uyarı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bahçeli Ekibi'nden Hayret Verici Açıklama!