Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Nisan 2017 ( 24050 görüntülenme )

HALAÇOĞLU'NDAN ŞOK REFERANDUM İDDİASI!..

HALAÇOĞLU: BU ÇOK SİNSİ BİR PLAN

Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, referandumla ilgili açıklamalarda bulundu.


T24'e konuşan Kayseri Milletvekili Prof. Yusuf Halaçoğlu; 

"16 Nisan günü son anda devreye sokulan çok sinsi planla ‘mühürsüz oyların’ geçerli sayılacağı kararı" alındığını söyleyerek
, “Hayır oyları yüzde 60’ın üzerinde cereyan ediliyor olsaydı, bu mühürsüz pusulaları referandumun iptali için kullanılacaktı” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) tutumunu da değerlendiren Halaçoğlu, YSK gibi bir kurul kanunu takmıyorsa, hukuku takmıyorsa bundan sonra Türkiye’nin başına geleceklerini gösteren bir örnektir bu" dedi.

Halaçoğlu, T24’e ‘Hayır’ kapsamında meydanlarda yapılan çalışmaları ve YSK tartışmalarını şu sözlerle değerlendirdi:

"Yarın devran değişecek bunlar hesabını verecek”


"Ama kimsenin böyle bir umutsuzluğa düşmemesi lazım yarın devran değişecek bunlar hesabını verecek. Çok sinsi bir plan hazırlamışlar. Bizim gördüğümüz kadarıyla hayır oyları çok yüksekte yüzde 60’lara varan bir hayır vardı ve anketler bunu gösteriyordu. 

Son anda devreye sokulan mühürsüz oy pusulaların kabul edileceği saat 15.30’dan sonra YSK’nin duyurduğu belirtiliyor. Bu şu anlama geliyor: Hayır oyları yüzde 60’ın üzerinde cereyan ediliyor olsaydı; bu mühürsüz pusulalarla referandumu iptal etme yolunu seçeceklerdi."

Kaynak: yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni Gezegen Bulundu! Ankara'da Korkunç Patlama! SON BİLGİLER... CHP, Masadan Ayağa Kalktı! Fehriye Erdal’ın Cezası Belli Oldu! Bu ne alçaklık! AKP GÖZYUMDU, TERÖRİSTLER ASKERİMİZİ VURDU! DESTİCİ'YE GÖLCÜK'TEN ŞOK!.. HAYIR DEDİLER, TOPYEKUN İSTİFA ETTİLER!.. KALIN AÇIKLADI... KUVVET KOMUTANLARI BELLİ OLDU!.. Kanada'da Camiye Silahlı Saldırı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
NATO'dan Flaş Türkiye Açıklaması