Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Nisan 2017 ( 23979 görüntülenme )

HALAÇOĞLU'NDAN ŞOK REFERANDUM İDDİASI!..

HALAÇOĞLU: BU ÇOK SİNSİ BİR PLAN

Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, referandumla ilgili açıklamalarda bulundu.


T24'e konuşan Kayseri Milletvekili Prof. Yusuf Halaçoğlu; 

"16 Nisan günü son anda devreye sokulan çok sinsi planla ‘mühürsüz oyların’ geçerli sayılacağı kararı" alındığını söyleyerek
, “Hayır oyları yüzde 60’ın üzerinde cereyan ediliyor olsaydı, bu mühürsüz pusulaları referandumun iptali için kullanılacaktı” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) tutumunu da değerlendiren Halaçoğlu, YSK gibi bir kurul kanunu takmıyorsa, hukuku takmıyorsa bundan sonra Türkiye’nin başına geleceklerini gösteren bir örnektir bu" dedi.

Halaçoğlu, T24’e ‘Hayır’ kapsamında meydanlarda yapılan çalışmaları ve YSK tartışmalarını şu sözlerle değerlendirdi:

"Yarın devran değişecek bunlar hesabını verecek”


"Ama kimsenin böyle bir umutsuzluğa düşmemesi lazım yarın devran değişecek bunlar hesabını verecek. Çok sinsi bir plan hazırlamışlar. Bizim gördüğümüz kadarıyla hayır oyları çok yüksekte yüzde 60’lara varan bir hayır vardı ve anketler bunu gösteriyordu. 

Son anda devreye sokulan mühürsüz oy pusulaların kabul edileceği saat 15.30’dan sonra YSK’nin duyurduğu belirtiliyor. Bu şu anlama geliyor: Hayır oyları yüzde 60’ın üzerinde cereyan ediliyor olsaydı; bu mühürsüz pusulalarla referandumu iptal etme yolunu seçeceklerdi."

Kaynak: yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gardiyanı Döven Çakıcı İlk Kez Konuştu ! MHP KURULTAYI'nda MÜTHİŞ KARAR! Bahçeli İçin ŞOK İDDİA! Suruç'ta Akılalmaz Olay! Şehitlerin Kanı Yerde Kalmadı Memurlara İLGİNÇ YARDIM!.. Suriye'de Durum Ağır! Dev Şirkette Ekonomik KRİZ!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ehliyet Yenilemede Bu Ücretler Kafa Karıştırdı