Güvenlik
09 Ağustos 2018 ( 2621 görüntülenme )

Hakkari'den gelen haberler İYİ DEĞİL!..

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristlerin havanlı saldırısı sonucu ağır yaralanan asker şehit oldu.

Çukurca ilçesi Güven Dağı Üs Bölgesi'ne bugün bölücü terör örgütü mensuplarınca Irak’ın kuzeyinden havanlı saldırı düzenlenmiş, biri ağır 6 asker yaralanmıştı. Hakkari Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılardan durumu ağır olan asker, tüm müdahaleye rağmen şehit düştü.

NELER OLUYOR?

Irak sınırına sıfır noktadaki Çukurca’da Güven Dağı üs bölgesine, PKK’lı teröristler tarafından havanlı saldırı düzenledi. Irak topraklarından düzenlenen saldırıda, 6 asker yaralandı. Yaralı askerler, helikopterle üs bölgesinden alınarak Hakkari’ye getirildi. Fatih Kışlası’na inen helikopterden alınan yaralı askerler, buradan da ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Durumu ağır olan asker şehit düştü. Saldırının ardından bölgeye takviye birlikler sevk edildi. Bölgede başlatılan hava destekli operasyonların sürdüğü bildirildi.

TERÖRİSTLER SINIRDA

Teröristler uzun süredir Çukurca’nın hemen yanı başındaki Avaşin bölgesindeki inlerinde bulunuyor. Avaşin bölgesine batıda Zap güneyde ise Basyan bölgesinden destek geliyor. Bu üç önemli terörist alanı birbiriyle bağlantılı ve bu bölgeler Barzani bölgesinde bulunuyor.

ASIL ALAN HAKURK

Teröristlerin uzun yıllardır konuşlandığı bu üç alanı destekleyen ana bölge ise Hakurk. Hakurk da Şemdinli’nin hemen güneyinde. Yani Hakurk’la başlayan zincir Basyan, Avaşin ve Zap’la devam ediyor. Bu zincir en nihayetinde Suriye kuzeyine uzanıyor.

Türk Hava Kuvvetleri 2007’den bu yana bu bölgeleri bombalıyor ancak bu harekat, Afrin’e yapıldığı gibi geniş çaplı bir kara harekatı ile desteklenmediği sonuç vermiyor. Barzani bölgesindeki bu inlere geniş çaplı kara harekatı ise nedense yapılmıyor, yapılamıyor. Hal böyle olunca da tehdit ağırlaşarak devam ediyor.

Durum bu.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ