Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2445 görüntülenme )

Hakkari'de Olaylar Tırmanıyor; Elazığ'da Çatışma!

Bir yanda AKP'nin olaylara seyirci kalması, öte yanda HDP'nin kışkırtması olayları tırmandırıyor...
  Hakkari şehir merkezinin 6 ayrı mahallesinde olaylar çıktı. Polis, zırhlı araçlardan gaz kullanarak göstericilere müdahale etti.

Akşam saatlerinde Dağgöl, Gazi, Yeni, Medrese, Karşıyaka ve Kıran mahallelerinde olaylar çıktı. 'Yüksekova halkı yalnız değildir' sloganları atan kalabalığın yollara barikat kurması üzerine polis, zırhlı araçlardan gaz bombası ile müdahale etti.
Şehrin 6 ayrı mahallesinde olaylar halen devam ediyor. Şehrin 15 mahallesinde ise tencere-tava çalınarak ses çıkartma ve ışık söndürme eylemi yapıldı. 

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde, baz istasyonlarını patlatan teröristler ile Jandarma Özel Harekat timleri arasında çatışma çıktı.

Teröristler kaçarken, bölgede operasyonların devam ettiği öğrenildi.


Edinilen bilgiye göre, Elazığ'ın Karakoçan ilçesi kırsalında bulunan 2 firmaya ait baz istasyonları önceki gün PKK'lı teröristler tarafından patlatıldı. Bunun üzerine Elazığ İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat Timleri bölgede operasyona çıktı. Bugün öğleden sonra ilçenin Çavuşyolu köyü mevkisinde teröristler, jandarma özel harekat timlerine roketle saldırdı. Timlerin ateşle karşılık vermesi üzerine PKK'lı teröristler kaçtı.

Ölen ya da yaralananın olmadığı bölgede operasyonların devam ettiği öğrenildi.  


Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Polise Bombalı Tuzak ! Şok! ABD'den BÜYÜK SAVAŞ Kehaneti! Bu da Oldu! Peki Şimdi Ne Olacak? Rusya'dan Rest: Türkiye'den Ses... Memur Maaşına Enflasyon Farkı ŞOK!.. DEV ŞİRKETLERE ELKONULDU! Kötü Müjde! Artık Yeni Bir Alıcı Var! Size de Çıkabilir! Şemdinli Derecik'te HDP'yi Yaktılar!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkiye'nin El-Bab'dan Sonraki Hedefi!