Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Mart 2017 ( 8910 görüntülenme )

Hakan Uzan'la İlgili Çarpıcı İddia!

İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, lüks cep telefonlarıyla tanınan Vertu şirketinin firari işadamı Hakan Uzan tarafından satın alındığını yazdı.

BBC Türkçe'nin haberine göre, sözcüsü aracılığıyla Telegraph'a konuşan Uzan "Vertu niş bir pazarda tanınan güçlü bir marka. Vertu'nun potansiyelini gerçekleştirecek yatırımları yapmak ve ekiple birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum." dedi.

Gazeteye göre 40 bin sterlinlik (180 bin TL) fiyat etiketiyle dünyanın en pahalı cep telefonlarından bazılarını satan ve merkezi İngiltere'de bulunan Vertu için Uzan'ın Kıbrıs'taki şirketi Baferton Ltd. 50 milyon sterlin (227 milyon TL) ödedi.

'SÜRGÜNDEKİ GİZEMLİ HANEDAN'

Gazetenin kıdemli ekonomi muhabiri Christopher Williams, Uzan ailesini "Sürgündeki gizemli Türk iş hanedanı" olarak tanımlarken Hakan Uzan'ın hem ABD Başkanı Donald Trump ile hem de Vertu şirketini kuran Nokia ile mahkemelik olduğunu hatırlattı.

2000'lerin sonuna doğru küçülmeye giden Nokia, Vertu'yu 175 milyon sterlik karşılığında EQT adlı bir yatırım fonuna satmış, 2015'te ise şirketi Hong Kong merkezli Godin Holding almıştı.

Vertu'nun Yürütme Kurulu Başkanı Gordon Watson ise satışla ilgili Telegraph'a şunları söyledi:

"Baferton bizim vizyonumuzu paylaşıyor: Her yıl 1.5 milyar akıllı telefonun satıldığı dünyada yüksek kaliteli, ayrıcalıklı ve özel hizmetleri bulunan ürünlere talep var. Baferton ile birlikte Vertu'yu geliştireceğiz."

Kaynak:cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Arda Turan'ın Büyük Transferi Ankaralı Namık'ın ölüm nedeni belli oldu... Saatler Ne zaman Geri alınacak? Kocasakal'dan KAMUOYUNA ÖNEMLİ UYARI! Ocak Ayında Emekli Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapılacak... Oğan’dan ‘Oktay Vural’ İçin Flaş Açıklama! O Pilotun İfadesi Ortaya Çıktı! ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİNE AĞIR NOKTA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TÖRELİ VADİSİ