95449 görüntülenme 04 Mart 2019
Katıldığı canlı yayında sunucunun ‘HDP ile iş birliğini tabana nasıl açıklayacaksın’ sorusuna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘biz bir siyasi partiyiz, seçmen olan her vatandaşımızın da oyuna talibiz ve bu seçimde en fazla oyu eskiden AKP’ye oy vermiş vatandaşlarımızdan alacağız’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk'te katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan ve Bahçeli’nin HDP üzerinden Millet İttifakına yüklenmesini doğru bulmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu ‘HDP ile iş birliğimiz yok ancak biz tüm seçmenlerinin oyuna talibiz, biz bir siyasi partiyiz, seçim çalışmasını yapıyoruz ve herkesten bize oy vermesini istiyoruz’ diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU: ‘DEVLETİN PARASIYLA SİYASİ SİYASİ PROPAGANDA YAPMAK AHLAKİ DEĞİL’


"Devletin parasıyla, imkanlarıyla kalkıyorsunuz propaganda yapıyorsunuz" diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, "Bu çok ahlâklı bir şey değil. Bunun da adil olduğunu söylüyorsunuz. Ama ne yaparsa yapsın, şuradan söylüyorum, insanların içi yanıyor, mutfakta yangın var. Efendim Erdoğan çıkmış, konuşmuş, vatandaşın umurunda bile değil" dedi ve sözlerine şöyle devam etti;

‘BİZİM ASIL İTTİFAKIMIZ SANDIKTA, BU YÖNETİMDEN ŞİKAYETİ OLAN HERKESTEN OY İSTİYORUZ’

"Burada İYİ Parti ile aramızda oturup işbirliği yaptık. Saadet Partisi'yle temasımız var. Biz asıl ittifakı sandıkta yapıyoruz. Eğer bir ittifak olacaksa bu ittifakı sandıkta yapacağız. Yönetim, ekonomi, mutfaktaki yangından, işsizlikten şikayeti olan vatandaşlarla sandıkta ittifak yapacağız. AK Partili kardeşlerim, ülkücü kardeşlerim oy verecek. Sonuçta bizim adaylarımızın lehine her görüşten insanların oy vermesini istiyoruz"

‘BİZİM İŞ BİRLİĞİMİZ ÇIKAR İŞ BİRLİĞİ DEĞİL’

“Geçmişte AK Parti'ye veren vatandaşlarımızın çoğunun huzurdan, barıştan, sevgiden yana oy kullanacağını düşünüyorum. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'na oy vereceklerini düşünüyorum. Tabanımız açısından oturup, konuştuk. Türkiye'nin yaşanan krizi aşmak, tıkanan demokratik kanalları aşmak gibi vatandaşın bir görevi var. 

Demokrasiden yana olanlar bir araya geldiğine göre, oturduk uzun uzun konuşuldu. Onlardan iki genel başkan yardımcısı bizden genel başkan yardımcıları kendi örgütlerimizin nabzını tuttuk, güzel bir işbirliğini gerçekleştirdik. Bu işbirliği çıkarsız bir işbirliğidir." Diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ