Ergenekon ve Balyoz davalarında "gizli tanık" olarak TSK'ya ve Türk subaylarına kumpas kuran, terörist Osman Öcalan TRT'ye çıktı. Kamuoyunda büyük infiale açan bu durum üzerine binlerce insan cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından bugün karar çıktı.

BİNLERCE ASKER VE SİVİLİN KATLİ SUÇ DEĞİLMİŞ


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Terör suçları soruşturma bürosunun 2019/109334 soruşturma ve 2019/110226 Sayılı Kararıyla ‘Kovuşturmaya Yer Olmadığına Karar verilerek dosya kapatıldı. Böylece binlerce askerimizin ve sivil vatandaşımızın katili Osman Öcalan’ın bu eylemleri suç sayılmadı. Halen hakkında açılmış dava da yok.

NELER YAŞANDI?

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran'a ilişkin çağrıda bulunmasının Anadolu Ajansı tarafından servis edilmesinin ardından bir skandal da TRT'de yaşandı. TRT Kürtçe kanalı Şemdinli’de ’74 askerimizin katili’ ve 90’lı yıllarda yapılan karakol baskınlarını yapan bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı ekrana çıkardı. Osman Öcalan’ın gizli tanıklığı ile yüzlerce Türk Subayı haksız yere suçlanmış, Osman Öcalan mahkemelerde gizli tanık olarak ifadeler vermişti.

ERDOĞAN'DAN TRT'YE AÇIK DESTEK

Öte yanda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT Kurdi'nin teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan ile 23 Haziran seçimlerinden önce gerçekleştirdiği röportajla ilgili, "Doğrusu ben Osman Öcalan'ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum. Ancak TRT'ye müracaat etmiş ve TRT Kurdi'de böyle bir program yapmışsa, bunu TRT'deki arkadaşlarımız bilirler. Bu konularda da TRT'deki arkadaşlarıma güveniyorum'' dedi.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın kırmızı bültenle arandığını bilmediğini belirten Erdoğan, TRT Kurdi’nin reytinglerini yükseltmek için izlediği yayın politikasına karışılmadığını belirtti. Erdoğan açıklamasında şunları söyledi:

‘BEN ARANDIĞINI BİLMİYORDUM, TRT'YE ÇIKARANLAR İYİ DÜŞÜNMÜŞLER, GÜVENİYORUM'

Erdoğan sözlerine, “Doğrusu ben Osman Öcalan’ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum. Ancak TRT Kürdi’ye müracaat yapmışsa bunu da TRT’deki arkadaşlarım bilirler. Kürdi’yi kurduğumuzda kimse ‘neden kurdunuz’ demedi. TRT’yi yönetenler bütün hassasiyetleri göz önüne alarak adımlarını atarlar, Kürdi’nin reytingleri yükseltmeyi de düşünür. Ülkeye neyin nasıl faydalı olacağını da düşünür. Buna göre adım atmışlardır”

SARIZEYBEK: OSMAN ÖCALAN 74 ASKERİMİZİN KATİLİDİR
Emekli albay Erdal Sarızeybek yaşadıklarını anlattı; 1992 YILINDA Şemdinli Hudut Tabur Komutanı idim… bir ay içinde Alan, Aktütün ve Derecik’te peş peşe üç ağır saldırı yaşadık… saldıran teröristlerin çoğunu vurduk ama 74 askerimiz bu çatışmalarda şehit düştü…

Koa ı Ferhat olan Osman Öcalan, şuan ordumuz Pençe harekatını yaptığı Hakurk alan sorumlusuydu. Saldd adı yöneten o, şehitlerimizin katili de oydu. Şimdi 74 Askerimizin katili Osman Öcalan'ı devletimizin televizyonu TRT'ye çıkardılar, canlı yayın yaptılar...

Başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere İçişleri ve Adalet Bakanlıklarına çağrı yapıyorum, 'ben canlı tanığım yakalayın bu katili' diyorum, 'TRT'de bu katili ekrana çıkartanlar hakkında işlem yapın' diyorum… Cumhurbaşkanlığını şikayet dilekçesi verdim, cevap bekliyorum… Ve bugün cevap geldi, katilin soyası kapatılmış, 74 askerimizi şehit etmek suç değilmiş.

Eğer ki uyanmamız için gökten başımıza taş yağması gerekiyorsa, bu saatten sonra bırakın yağsın!..

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ